ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Okulista Rybnik: choroba oczu to nie musi być wyrok

Okulista Rybnik: choroba oczu to nie musi być wyrok

Okulista Rybnik: choroba oczu to nie musi być wyrok post thumbnail image

Wiele osób myśli, że jeśli będą mieli chore oczy, to jest to wyrok dla ich wzroku. Na szczęście technika i nowoczesność pozwala na reagować wiele z nich, aby była możliwość normalnego widzenia. Najczęstszymi problemami, na które trzeba reagować są jaskra, zaćma oraz problemy z siatkówką.

Widzisz coraz gorzej? To może być zaćma

Zaćma jest jednym z najczęstszych problemów oczu, z którymi borykają się głównie osoby starsze. Choroba ta może prowadzić nawet do ślepoty, ze względu na to, że przez nią mętnieje soczewka oka. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że można ją operować i nie jest to operacja ani skomplikowana, ani wymagająca długiego pobytu w szpitalu na oddziale okulistycznym. Zaćmę zawsze najpierw zdiagnozuje okulista Rybnik. Jej główne objawy to widzenie, jak za mgłą, ale także zaczynają się zaburzenia w ocenie odległości czy pogorszenie ostrości wzroku. Zaćma wrodzona natomiast może dawać u dzieci takie objawy jak zez czy oczopląs. Zaćmę leczy się tylko operacyjnie, zazwyczaj w klinikach jednego dnia, ponieważ operacja ta nie wymaga pobytu w szpitalu. Operacja polega na wszczepieniu nowej soczewki i zdecydowanie poprawia komfort życia pacjentów. Przez pewien czas po operacji należy unikać wysiłku fizycznego, później można już wrócić do swojego normalnego trybu życia.

Problemy z siatkówką? Pomóc może witrektomia

Pacjenci skarżą się też na różnego rodzaju problemy z siatkówką oka, choć tak naprawdę nie wiedzą, że ich objawy pochodzą właśnie od tego narządu. Wśród najczęstszych chorób znajduje się niedrożność naczyń siatkówki, jak i odwarstwienie siatkówki. Oprócz tego, możemy mieć też otwór siatkówkowy, krwotoki lub zmiany zwyrodnieniowe. Na wszystkie te schorzenia pomoże nam okulistyka Rybnik dzięki zabiegowi zwanemu witrektomią. Zabieg polega na wprowadzeniu narzędzi mikrochirurgicznych wewnątrz gałki ocznej i za ich pomocą usunięciu problemu znajdującego się wewnątrz. Jest to w wielu schorzeniach jedyna metoda leczenia, która przynosi efekt. Ponieważ jest to jednak zabieg inwazyjny, sięga się po niego w ostateczności, gdy inne możliwości zawiodą. Nie zagraża on życiu, a pacjenci po nim mogą odzyskać komfort widzenia. Poprawia się bowiem ostrość widzenia, spowalnia się też proces chorobowy w oku, a także niedopuszczenie do całkowitej utraty wzroku.

Czytaj post o szansie na lepszy wzrok- Zabieg zaćmy -kliknij- https://ecandy.pl/zabieg-zacmy-szansa-lepszy-wzrok/

1 thoughts on “Okulista Rybnik: choroba oczu to nie musi być wyrok”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty