ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Dentysta Tarnowskie Góry: musisz go odwiedzać regularnie

Dentysta Tarnowskie Góry: musisz go odwiedzać regularnie

Dentysta Tarnowskie Góry: musisz go odwiedzać regularnie post thumbnail image

Zęby są bardzo ważne i trzeba o nie dbać. Choć wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to jednak sporo z nich unika wizyt w gabinecie dentystycznym. Tymczasem odpowiednia profilaktyka to absolutna podstawa i trzeba o to zadbać. To jedyny sposób na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Myj zęby regularnie, odwiedzaj dentystę

Żeby uzębienie było dobrze utrzymane tak naprawdę nie potrzeba tak wiele. Wystarczy systematycznie , przynajmniej dwa razy dziennie, szczotkować zęby i stosować odpowiednia pastę. To bardzo ważne, bo wiele specyfików zwyczajnie się nie nadaje. Są słabej jakości i nie chronią przed próchnicą. Nowoczesne pasty do zębów oprócz ochrony przed bakteriami, zabezpieczają szkliwa, minimalizują ryzyko paradontozy, wybielają zęby. Na rynku jest bardzo duży wybór produktów i trzeba się na któryś z nich zdecydować. Nie jest dobrym pomysłem kupowanie byle jakich past, które kuszą jedynie ceną, bo to rozwiązanie na krótką metę. Zęby się osłabiają i zaczynają psuć, a to scenariusz, do którego nikt nie chce przecież dopuścić. Jak się przed tym ochronić? Przede wszystkim zainwestować w wysokiej klasy preparaty, najlepiej rekomendowane przez PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne). Nie bez znaczenia są także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dentysta Tarnowskie Góry powinien być odwiedzany przynajmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum. Tymczasem wiele osób nie stosuje się do tych zaleceń. Prawie połowa Polaków nie szczotkuje zębów regularnie, a to może być przyczyna szybkiego psucia zębów.

Dentysta nie taki straszny jak go malują…

Niechęć do wizyty u stomatologa w dużej mierze wynika ze strachu. Wciąż pokutuje dawny stereotyp, że zabiegi są bardzo bolesne, a znieczulenie paraliżuje całą twarz na kilka godzin. To oczywiście nieprawda. Tak było kiedyś, w czasach głębokiej komuny. Dziś jest zupełnie inaczej. Dentysta Tarnowskie Góry ma do dyspozycji nowoczesne urządzenia i dobrej jakości komponenty. Dzięki temu prace w obrębie zęba nie są takie straszne i przebiegają bardzo łagodnie. Środki znieczulające są dobierane komputerowo. Pacjent dostaje dokładnie taką ilość, jakie potrzebuje. Co istotne, znieczulenie działa miejscowo i jest krótkotrwale. Chwile po zabiegu można swobodnie rozmawiać, prowadzić samochód. W wielu gabinetach stosuje się gaz rozweselający, który jest bardzo skuteczny i pozwala się rozluźniać. Zabieg przebiega w bardzo miłej atmosferze, a pacjent czuje się wprost doskonale.

1 thought on “Dentysta Tarnowskie Góry: musisz go odwiedzać regularnie”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty