ecandy zdrowie i uroda Przemysł Chłodzenie mgła wodną – dowiedz się więcej

Chłodzenie mgła wodną – dowiedz się więcej

Zastanawiasz się, na jakiej zasadzie działa chłodzenie mgła wodną? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten tekst.

Idealne rozwiązanie na upały

Chłodzenie mgła wodną pozwala, szczególnie w upalnych okresach letnich, jakie zagościły na dobre w polskim klimacie (gdy temperatura osiąga niejednokrotnie powyżej trzydziestu stopnia Celsiusza), na zmniejszenie dyskomfortu, stwarzanego przez wysokie temperatury.

Szerokie spectrum zastosowania

Profesjonalne systemy zraszania mgłą, pozwalają na schłodzenie powietrza, co sprawia że przebywanie na zewnątrz (także podczas imprez rodzinnych czy spotkań towarzyskich) jest w pełni komfortowe i satysfakcjonujące. Urządzenia są łatwe do zainstalowania i obsługi oraz utrzymania (wystarczy urządzenie podłączyć do kranu wewnątrz domu lub pompy w ogrodzie). Bez wątpienia produkt też może mieć również zastosowanie w obszarach takich, jak:
– zraszanie ogrodów;
– zraszanie balkonów i tarasów z żywą roślinnością, wrażliwą na wpływ temperatury;
– zraszanie miejsc zabaw dzieci (w tym placów zabaw);
– zraszanie szklarni i tunelów foliowych, w których uprawiane są rośliny;
– zraszanie miejsc publicznych (szczególnie gastronomicznych zlokalizowanych częściowo na świeżym powietrzu – restauracje, kawiarnie, piwiarnie);
– zraszanie zagród ze zwierzętami;
– zraszanie miejsc pracy fizycznej (np. nagrzewające się hale magazynowe, hale produkcyjne).
Rozpraszane przez systemy zraszania krople wody, sprawiają, że odczuwalna temperatura powietrza obniża się nawet o dziesięć stopni Celsiusza. Z tego względu chłodzenie mgła wodną jest tak skuteczne i coraz częściej doceniane przez użytkowników.

Zdrowe rozwiązanie

Zakup i użytkowanie tego typu urządzenia sprawia, że po opuszczeniu klimatyzowanego pomieszczenia, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej, nie powoduje szoku termicznego. Jest to także rozwiązanie zdrowe dla ludzkiego organizmu, ponieważ zmniejsza poziom zapylenia, w efekcie czego pył nie dostaje się wraz z powietrzem do płuc. Ponadto osoby z chorobami serca mogą na równi z osobami w pełni zdrowymi, cieszyć się urokami letniego spędzania czasu w ogrodzie, czy na balkonie, bez ryzyka zakłóceń ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Powiązane posty