ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Poporodowa plastyka brzucha to sposób na płaski brzuch po porodzie

Poporodowa plastyka brzucha to sposób na płaski brzuch po porodzie

Poporodowa plastyka brzucha to sposób na płaski brzuch po porodzie post thumbnail image

Nie umiesz powrócić do formy sprzed ciąży? A może udało Ci się zrzucić zbędne kilogramy, ale Twoja skóra nie jest jędrna i elastyczna? W takim razie przeczytaj ten artykuł i zobacz, czy poporodowa plastyka brzucha to sposób na płaski brzuch.

Powróć do formy sprzed ciąży

Powrót do formy i szczupłej sylwetki po porodzie, to dla wielu młodych mam trudne zadanie. Wiele kobiet podczas ciąży przybiera na wadze, dogadzając sobie i maluchowi zbyt wieloma smakołykami. To jednak nie jedyny problem. Największym zmartwieniem, dotyczącym wyglądu po porodzie jest najczęściej brzuch. Podczas ciąży jego mięśnie oraz skóra, ulegają znacznemu rozciągnięciu. Pojawiają się nieestetyczne rozstępy, nadmiar wiotkiej skóry, a całości dopełnia zbyt obfita tkanka tłuszczowa. Panie, które miały cesarskie cięcie, dodatkowo będą martwić się blizną pooperacyjną. Co prawda nadmiar skóry ulega po porodzie znacznemu obkurczeniu, lecz to jedynie łagodzi problem, zamiast go usunąć. Ćwiczenia niestety również nie są w stanie w pełni poradzić sobie z problemem, ze względu na zbyt duże zmiany w kondycji naszego brzucha. Do tego dochodzi walka z rozstępami za pomocą preparatów kosmetycznych, która zazwyczaj jest długa i dość kosztowna. Warto mieć świadomość pełnego wachlarza możliwości powrotu do figury sprzed ciąży.

Poporodowa plastyka brzucha to rozwiązanie, któe zyskuje na popularności

Nowoczesnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest dziś poporodowa plastyka brzucha. To bezpieczny zabieg chirurgiczny, wykonywany pod znieczuleniem ogólnym. Jego zakres zależy od skali problemu. Zazwyczaj lekarz zszywa rozciągnięte mięśnie i usuwa nadmiar skóry wraz ze zbędną tkanką tłuszczową. Pozwala to na dokładne wymodelowanie brzucha i przywrócenie mu atrakcyjnego wyglądu. Operacja trwa zazwyczaj około 4 godzin. Po wszystkim pacjentka uzyska pomoc i porady, dotyczące rekonwalescencji. Na pełnię efektów operacji musimy poczekać od 3 do 5 miesięcy, więc należy się uzbroić w cierpliwość. Poporodowa plastyka brzucha brzucha jest zabiegiem wykonywanym przede wszystkim w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Przed podjęciem decyzji, należy zapoznać się z ofertą placówek. Zwracajmy uwagę na opinie pacjentów, a także zakres opieki, którym klinika obejmie nas po zabiegu. Bardzo ważne jest, by lekarz w wybranej placówce przeprowadził z nami dokładny wywiad medyczny przed operacją, a także zlecił badania w razie wątpliwości. Profesjonaliści pomogą nam wrócić do formy i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Powiązane posty