ecandy zdrowie i uroda Zdrowie W jaki sposób dbać o oczy latem?

W jaki sposób dbać o oczy latem?

W jaki sposób dbać o oczy latem? post thumbnail image

Wakacyjne miesiące to przede wszystkim czas urlopu i wypoczynku. Większość z nas pamięta, że słoneczne promienie narażają naszą skórę na podrażnienia – te osoby chronią skórę kremami z filtrem. Ale skóra to nie jedyna część naszego ciała, która narażona jest latem na niebezpieczeństwa. Lato to także trudny czas dla oczu. Silne promieniowanie oraz wysokie stężenie pyłków mogą podrażniać oczy. Jak dbać o oczy latem? O czym należy pamiętać, żeby długo cieszyć się dobrym wzrokiem? Przeczytaj w artykule lub na tej stronie: http://pryzmat-okulistyka.pl/zadbaj-o-oczy-latem/!

Alergie i podrażnienie oczu

Wysokie stężenie pyłków roślin w powietrzu u alergików powoduje rozmaite objawy, takie jak katar oraz podrażnienie oczu. Swędzenie, uczucie suchości lub pieczenie oczu to typowe objawy, z którymi borykają się alergicy. Warto wiedzieć, że pomoc w przypadku tych dolegliwości możemy otrzymać od okulisty. Wizyta u dobrego okulisty może również uchronić nas przed wystąpieniem alergicznego zapalenia spojówek, którego nie tylko nie jest przyjemne, ale może również prowadzić do negatywnych konsekwencji, wliczając w to ropne zapalenie spojówki. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które często pocierają swędzące oczy brudnymi rękami. Zadbaj o oczy latem i wybierz się z dzieckiem do lekarza (naszym zdaniem warto udać się do okulisty z Gliwic, czyli do poradni Pryzmat) – im szybciej to zrobisz, tym lepiej i tym mniejsze ryzyko przemiany alergii w ciężkie schorzenie.

Słońce a wzrok

Intensywne promienie słoneczne są bardzo szkodliwe dla wzroku. Mogą wywoływać chorobę plamki żółtej, zwaną AMD czy zaćmy – chorób, które mogą doprowadzić nawet do utraty wzroku. Dlatego tak ważne jest stosowanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Zadbaj o oczy latem (dobry okulista Gliwice Ci w tym pomoże) i odwiedź profesjonalny salon optyczny. Poddaj się badaniu i dobierz najlepsze okulary z filtrem dla siebie. Warto wiedzieć, że obecnie noszenie okularów korekcyjnych nie wyklucza możliwości stosowania okularów przeciwsłonecznych. Dwa w jednym, czyli przeciwsłoneczne okulary z korekcją pozwolą korygować wadę i jednocześnie chronić wzrok przed zgubnymi promieniami. Warto pamiętać, że promienie słoneczne docierają do naszego wzroku również w pochmurne dni, dlatego warto nosić okulary przeciwsłoneczne przez większą część dnia. Bardzo istotne jest stosowanie okularów przeciwsłonecznych, kiedy pokonujemy długą trasę samochodem, a słońce świeci nam prosto w maskę.

Właściwa dieta

Ochrona wzroku zaczyna się na talerzu. Zadbaj o oczy latem, udaj się do okulisty z Gliwic i pamiętaj, by wzbogacić menu o ryby, które zawierają kwas omega 3 (wspaniale chroni siatkówkę oka), warzywa i owoce. Uwzględnij w diecie zielone warzywa zawierające luteinę, na przykład szpinak. W czerwcu i lipcu pamiętaj o jagodach, które również chronią wzrok. W letnich miesiącach warto kupić i zamrozić warzywa pozytywie wpływające na wzrok, by móc sięgać po nie zimą. Jeśli pracujesz przy komputerze, rób przerwy. Przynajmniej jedna przerwa na godzinę to podstawa.

Zadbaj o oczy latem

Nie tylko latem warto wykonywać ćwiczenia na wzrok. Zapytaj swojego okulistę o sposoby na utrzymanie wzroku w dobrej kondycji. Dobry okulista zna naturalne sposoby i proste ćwiczenia, które wykonywane codziennie, pozytywnie wpłyną na wzrok.

Kliknij jak zaplanować wakacje – wynajęcie kampera to najlepszy sposób na na wakacje http://eden-oleje.pl/wynajecie-kampera-sposobem-wakacje/

Powiązane posty