ecandy zdrowie i uroda Dom i Ogród Jak wybrać ogrodzenia przenośne elektryczne?

Jak wybrać ogrodzenia przenośne elektryczne?

Jak wybrać ogrodzenia przenośne elektryczne? post thumbnail image

Każde pastwisko, na którym na co dzień przebywają zwierzęta gospodarskie wymaga odpowiedniego ogrodzenia. Dlatego w takiej sytuacji wykorzystywane są ogrodzenia przenośne elektryczne, które nie tylko zapobiegną ucieczce zwierząt, ale także uchronią przed atakami drapieżników. Elektryczne ogrodzenia przenośne przez rolników wykorzystywane są nie tylko przy ochronie zwierząt gospodarskich, ale również z ochronie upraw np, chętnie atakowanej przez inne zwierzęta uprawie kukurydzy czy ziemniaków, które często atakowane są przez takie dzikie zwierzęta jak dziki, sarny i jelenie.

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje elektryzatorów. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim rodzaje prądu zasilającego pastuch elektryczny. W przypadku elektrycznych ogrodzeń przenośnych źródłem prądu może być:
– bateria
– akumulator
– sieć elektryczna.
Coraz częściej jednak można się spotkać z ekologicznymi elektryzatorami, które do działania wykorzystują tylko i wyłącznie odnawialne źródła energii takie jak wiatr czy słońce (w takim przypadku konieczne jest wyposażenie się w specjalistyczne baterie słoneczne czy generatory wiatru).

Jeśli chodzi o zasilanie sieciowe, to najtańsze zarówno w zakupie jak i konserwacji są elektryzatory 230 V. Ogrodzenia elektryczne przenośne zasilane przy pomocy baterii czy akumulatorów będą na pewno znacznie droższe niż te tradycyjne sieciowe. Jednak nie da się ukryć, że mają znacznie więcej zalet i pozytywnych aspektów wykorzystywania. Największa zaleta baterii i akumulatorów jest bez wątpienia taka, że są one całkowicie niezależnie od prądu stałego. Tym samym przy problemach związanych z zakłóceniami w dostawie prądu, przenośne ogrodzenie elektryczne będzie działało bez zakłóceń. Na wsiach często jedna burza odcina wiele gospodarstw od prądu, dlatego też coraz więcej rolników decyduje się na inne źródła energii elektrycznej.

Elektryczne ogrodzenia przenośne doskonale sprawdzają się przy kwaterowym wypasie. Choć są praktyczne w zastosowaniu, wadę stanowić może ich montaż. Plastikowe słupki kupuje się oddzielnie lub razem z zestawem do elektryzatora i taśmą. Po zakupie trzeba to jednak wszystko razem jakoś ”złożyć”. Najlepiej słupki łączyć przy pomocy taśmy, linki lub ocynkowanego drutu. Ze względu na specyficzną konstrukcję, może pojawić się problem z ich montażem szczególnie na terenach bardzo podmokłych, bagnistych.

Najprostszym sprawdzeniem, czy w ogrodzeniach elektrycznych przenośnych płynie prąd jest sprawdzenie tego przy wykorzystaniu mierników.\

Nie tylko elektryczne ogrodzenia

Oczywiście, na rynku są nie tylko elektryczne ogrodzenia przenośne. Barierki, ogrodzenia pełne, czy ażurowe możesz wynająć na: https://wcserwis.pl/category/ogrodzenia/ To doskonałe rozwiązanie na imprezy, budowę czy nawet działkę.

Dowiedz się więcej na temat poprawnego ładowania baterii w telefonie.

Powiązane posty