ecandy zdrowie i uroda Medycyna estetyczna Usuwanie żylaków laserem – nowoczesna metoda bez bólu

Usuwanie żylaków laserem – nowoczesna metoda bez bólu

Usuwanie żylaków laserem – nowoczesna metoda bez bólu post thumbnail image

Nieestetycznie wyglądające żylaki mogą pojawić się na nogach każdej kobiety, chociaż prowadzony tryb życia ma na to także dość duży wpływ. To nie oznacza, że nie można w żaden sposób walczyć z żylakami, tym bardziej, że mogą one powodować też różnego rodzaju dolegliwości bólowe takie jak występowanie obrzęków, owrzodzenia, ból nóg, drętwienie kończyn, uczucie ciężkości, skurcze. Obecnie, zdecydowanie najpopularniejszą metodą radzenia sobie z tym problemem jest usuwanie żylaków laseremhttp://alfamedycyna.pl/laserowe-leczenie-zylakow/.

Dlaczego w ogóle powstają żylaki?

Żylaki to nic innego jak nadmiernie rozszerzone naczynia krwionośne żył, w którym krew nie krąży prawidłowo. Na skutek niewydolności żył naczynia rozszerzają się i stają się niewydolne. Im bardziej rozległe żylaki tym większe dolegliwości bólowe. Żylaki mogą powstać ze względu na wrodzoną przypadłość mniejszej ilości tkanki sprężystej, ale najczęściej przyczyną ich powstawania jest zwiększony przepływ krwi, jaki pojawia się w konsekwencji niedrożności żył głębokich. Powstawaniu żylaków przede wszystkim sprzyja pozostawanie w jednej pozycji w bezruchu przez dłuższy czas. Dlatego też najczęściej problemy z żylakami mają te osoby, które cały czas siedzą lub stoją ze względu na charakter wykonywanej pracy. Dlatego, mając tego świadomość, najlepiej od razu pomyśleć o działaniach profilaktycznych i podczas długich godzin pracy spróbować co jakiś czas zmienić pozycję.

Co w momencie, kiedy żylaki już są i stanowią problem? Skuteczne usuwanie żylaków laserem

Najlepszym rozwiązaniem nawet w przypadku naprawdę rozległych żylaków w zaawansowanym stadium jest ich usunięcie z wykorzystaniem lasera. Warto zaznaczyć, że usuwanie żylaków laserem jest metodą bezbolesną i nieinwazyjną w porównaniu do tradycyjnej metody operacyjnej. Cały zabieg polega na tym, aby, dzięki skierowaniu światła lasera na daną, chorą żyłę, zamknąć jej światło, a w konsekwencji całkowicie wyłączyć ją z krwiobiegu. Pełnione przez nią funkcje są przejmowane przez inne naczynia, co stymuluje je do pracy, a w efekcie stymuluje krążenie całej krwi w organizmie. Zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych w klinikach medycyny estetycznej.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi? Jakie są wskazania?

Najbardziej oczywistym wskazaniem dla takiego zabiegu jest oczywiście gołym okiem widoczny problem z żylakami, zarówno jeśli chodzi o kwestie kosmetyczne jak i występujące dolegliwości bólowe, jakie mogą im towarzyszyć. Wskazaniem do zabiegu może być też refluks żylny, który można zdiagnozować na podstawie badania USG. Oprócz dolegliwości bólowych mogą pojawić się też inne powikłania zdrowotne jak, chociażby Zespół Niespokojnych Nóg. Laserowa operacja żylaków jest nowoczesną metodą dostępną dla każdego, która nie jest aż tak bardzo inwazyjna, a pozwala w skuteczny sposób pozbyć się problemu. Po zabiegu nie ma żadnych szwów, zakładany jest jedynie specjalny opatrunek uciskowy. Także i powrót do zdrowia jest znacznie krótszy, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej operacji z użyciem skalpela.

Powiązane posty