ecandy zdrowie i uroda Medycyna estetyczna,Stomatologia Aparat na zęby Tarnowskie Góry: jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych?

Aparat na zęby Tarnowskie Góry: jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych?

Aparat na zęby Tarnowskie Góry: jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych? post thumbnail image

Na rynku istnieje coraz więcej możliwości ortodontycznych, dzięki którym nasze zęby będą równe i piękne. Uśmiech jest bowiem bardzo ważny i wiele osób chce, aby ich był najpiękniejszy. Nowoczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Jakie są możliwości w leczeniu?

Ruchome aparaty oraz nakładki korygujące

Aparaty ruchome dedykowane są przede wszystkim dzieciom, ponieważ dzięki nim można uniknąć późniejszych wad zgryzu, gdy będą one posiadały już zęby stałe. Taki aparat trzeba jednak nosić przez kilka godzin dziennie, a także przez całą noc, co często jest problemem, ponieważ dzieci wyciągają je bez wiedzy rodziców. Dzięki jednak jego zastosowaniu można zredukować powstałe już wady zgryzu, jak również profilaktycznie do dopuścić do późniejszego ich powstawania. Istnieją również nakładki wyrównując zęby, dedykowane osobom dorosłym, które stanowią alternatywę dla aparatów stałych przy małych potrzebach redukcji wad oraz w przypadku, gdy wady nawracają po leczeniu aparatem stałym. Są one przezroczyste, niewidoczne i wygodne w noszeniu oraz łatwe w utrzymaniu czystości, a leczenie nimi zwykle trwa kilka miesięcy.

Metalowe aparaty stałe dla większych wad

W przypadku większych wad może się okazać, że niezbędny jest stały aparat na zęby Tarnowskie Góry. Może on być metalowy albo przezroczysty, gdyby ktoś nie chciał, żeby tak bardzo rzucał się w oczy. Aparat taki zazwyczaj nosi się około dwóch lat, mając wizyty co 4-6 tygodni u ortodonty, dzięki którym leczenie posuwa się do przodu. Co ważne, są one dedykowane nie tylko dorosłym, ale również młodzieży, a nawet dzieciom. Nawet jeśli najmłodsi nie mają jeszcze wszystkich zębów stałych, noszenie aparatu może uchronić ich przed późniejszymi problemami związanymi z wadami zgryzu. Decyzję o tym, kiedy warto ząłożyć aparat podejmuje ortodonta na pierwszej wizycie.

Aparat lingwalny dla osób, które nie chcą się afiszować

Dla tradycyjnych aparatów stałych istnieje alternatywa w postaci aparatu ling walnego. Ten aparat na zęby Tarnowskie Góry zakładany jest na wewnętrzną część zębów przez co nie jest w ogóle widoczny. Robiony jest na specjalne zamówienie, ponieważ musi być idealnie dopasowany do zębów. Jest dyskretny i nie powoduje dyskomfortów. Szczególnie polecany jest młodzieży, ponieważ tradycyjne aparaty mogą powodować odbarwienia zębów na ich zewnętrznej części, co zdarza się nawet, gdy zachowuje się higienę. Tutaj nie ma takich obaw, ponieważ zamki przyklejone są od wewnątrz.

1 thoughts on “Aparat na zęby Tarnowskie Góry: jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych?”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty