ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Operacje plastyczne narządów intymnych, czyli parę słów o tym, co to jest plastyka warg sromowych

Operacje plastyczne narządów intymnych, czyli parę słów o tym, co to jest plastyka warg sromowych

Operacje plastyczne narządów intymnych, czyli parę słów o tym, co to jest plastyka warg sromowych post thumbnail image

Co to jest plastyka warg sromowych? Czy jest to warty uwagi zabieg? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Plastyka warg sromowych to bardzo potrzebny zabieg

Operacje plastyczne nie są już w dzisiejszych czasach tematem tabu. Z jednym wyjątkiem: operacji plastycznych okolic intymnych. Operacje plastyczne okolic intymnych wciąż są w Polsce tematem przemilczanym oraz wstydliwym. Wielka szkoda, że tak się dzieje! Bowiem tego typu operacje są czasem bardzo potrzebne. Na przykład plastyka warg sromowych często wykonywana jest nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względów zdrowotnych! Zbyt duże wargi sromowe (chodzi tu zarówno o wargi sromowe większe, jak i o wargi sromowe mniejsze) mogą utrudniać lub wręcz uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Przerost warg sromowych może skutkować niebezpiecznymi otarciami, czy nawet powstawaniem ran oraz wywiązywaniem się infekcji. Może też utrudniać, lub całkowicie uniemożliwiać współżycie seksualne. Jest to ogromny problem, dla wielu kobiet. Nieprawidłowe ukształtowanie warg sromowych sprawia, że ich pożycie intymne się nie układa albo wręcz, że nie wchodzą one w ogóle w żadne związki partnerskie. Defekty okolic intymnych bardzo często powodują u kobiet bardzo poważne problemy psychiczne i emocjonalne.

To nie jest zabieg, którego trzeba się bać

Należy wiedzieć, że nie tylko patologiczny przerost warg sromowych jest wskazaniem do wykonania zabiegu plastycznego okolic intymnych. Każda, nawet pozornie drobna nieprawidłowość (na przykład asymetria warg sromowych), która unieszczęśliwia kobietę, powinna zostać skorygowana. W dzisiejszych czasach operacje plastyczne okolic intymnych są bardzo bezpieczne, względnie proste, przeprowadza się je zazwyczaj bez większych problemów. Nie są zabiegiem, którego trzeba się bać! Plastyka warg sromowych trwa zazwyczaj najwyżej kilka godzin. Przeprowadza się ją w znieczuleniu dożylnym i miejscowym- jest więc całkowicie bezbolesna! Poza tym nie jest to zabieg drogi a korzyści jakie ze sobą niesie są nie do przecenienia. Operacje plastyczne okolic intymnych bardzo znacząco poprawiają komfort życia pacjentek- pozwalają im odzyskać radość życia. Dlatego nie warto się wstydzić tego problemu- trzeba go zwyczajnie rozwiązać!

Powiązane posty