ecandy zdrowie i uroda Optyka Co to są soczewki ponadstandardowe i kiedy powinno się je nosić?

Co to są soczewki ponadstandardowe i kiedy powinno się je nosić?

Co to są soczewki ponadstandardowe i kiedy powinno się je nosić? post thumbnail image

O zaćmie mówi się, że jest to choroba osób starszych, choć również osoby młode na nią chorują. W większości przypadków zaćma ma ścisły związek ze starzeniem się organizmu, jednak zaćma oka może być również wrodzona. Optymistyczną wiadomością niewątpliwie jest fakt, że leczenie zaćmy jest niezwykle skuteczne i może przywrócić ostrość wzroku. Jednak kluczowe jest tutaj wybranie odpowiednich soczewek. O tym, jak je dobrać, przeczytasz tu: http://alfavision-zacma.pl/dobierz-soczewki-ponadstandardowe/ lub w naszym tekście.

Wybór soczewek ma znaczenie

Jeszcze do niedawna w leczeniu operacyjnym zaćmy stosowano soczewki jednoogniskowe. Owszem mogły one poprawić ostrość wzroku, czy nawet go przywrócić, jednak chory nadal musiał nosić okulary, a inne symptomy takie jak np. krótkowzroczność, czy astygmatyzm, nie były korygowane. Zatem zdecydowanie lepszym wyborem są soczewki ponadstandardowe, które dają najlepsze rezultaty. Niestety nie wszyscy chorzy zdają sobie sprawę, że mają wybór, nie muszą zgadzać się na soczewki jednoogniskowe. Warto tutaj pamiętać, że na zdrowiu nie należy oszczędzać. Pomimo że soczewki jednoogniskowe eliminują zaćmę, to jednak zespoły towarzyszące nadal występują. Ma to ścisły związek z budową soczewki jednoogniskowej. Mają one tylko jedno ognisko skupienia światła.

Soczewki ponadstandardowe- jakie wybrać?

Soczewki ponadstandardowe nie tylko przywrócą ostrość wzroku, ale również pozwolą wrócić do dawnego stylu życia. Zatem noszenie okularów, czy szkieł kontaktowych nie będzie już konieczne. Oczywiście przy wyborze warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, również wada wzroku i ewentualne choroby współtowarzyszące mają na to wpływ. Soczewki asfaryczne mają filtr światła niebieskiego, zatem zbierają w jednym punkcie wszystkie promienie UV. Zastosowanie takich soczewek umożliwia jazdę nocą, bo ostrość wzroku znacząco się polepsza. Warto zwrócić uwagę również na soczewkę toryczną. Nie tylko poprawia ona wzrok, ale również koryguje krzywizny rogówki, zatem polecana jest dla osób z astygmatyzmem. Soczewki wieloogniskowe są dedykowane zarówno dla osób cierpiących na krótkowzroczność, jak i nadwzroczność. Zatem nie tylko poprawia się ostrość wzroku, ale również niwelowane są wady współtowarzyszące. Dzięki temu nie trzeba nosić okularów, nie trzeba także rezygnować z aktywnego trybu życia, a czytanie książek, czy też rozwiązywanie krzyżówek jest ponownie możliwe.

Soczewki ponadstandardowe- bo ważne są rezultaty

W przypadku soczewek standardowych efekt leczenia jest istotny. Oczywiście, że są one skuteczne, jednak zaćmie towarzyszą zazwyczaj jeszcze inne zaburzenia układu optycznego oka. Zatem zaćma zostanie wyleczona, niezależnie od stadium, jednak astygmatyzm nadal pozostanie. Przez to chorzy nadal muszą nosić okulary, a niekiedy i prowadzenie samochodu nie jest możliwe. Część lekarzy nie informuje pacjentów, że zamiast klasycznych soczewek jednoogniskowych, mogą zdecydować się na soczewki wieloogniskowe, które wyróżniają się niezwykłą skutecznością w leczeniu zaćmy oraz zespołów towarzyszących. Dzięki temu można uzyskać naprawdę spektakularne efekty i znacząco poprawić również jakość swojego życia. Soczewki trójoogniskowe z kolei zapewniają dobre widzenie nawet na odległość około 60 cm, również korzystanie z komputera, czy tabletu jest możliwe bez konieczności zakładania okularów. Tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że jakość widzenia przy wyborze takich soczewek jest zbliżona do standardowego widzenia, zatem efekt wydaje się być najlepszy, ale również najbardziej naturalny.

Zatem przed zabiegiem należy zastanowić się nad wyborem najlepszych soczewek. Warto przy tym pamiętać, że jest to wybór na całe życie, zatem decyzja powinna być przemyślana. Przy wyborze soczewek ponadstandardowych zyskuje się również wysoką jakość widzenia, eliminują one nie tylko zaćmę, a przy tym również inne choroby oczu. Zatem taki wybór wydaje się być najlepszy.

Operacja zaćmy traktowana jest jako zabieg i pacjent już po krótkiej rekonwalescencji może wyjść do domu. Tak naprawdę na samym początku powinien on prowadzić oszczędzający tryb życia i nie może nosić ciężkich przedmiotów.

Wejdź na: Okulary i soczewki kontaktowe z Gliwic to sposób na zaradzenie pogłębiania się wad wzrokuhttps://ecandy.pl/okulary-soczewki-kontaktowe-gliwic-sposob-zaradzenie-poglebiania-sie-wad-wzroku/

Powiązane posty