ecandy zdrowie i uroda Okulistyka,Optyka Okulista z Gliwic radzi, jak zadbać o higienę oczu

Okulista z Gliwic radzi, jak zadbać o higienę oczu

Okulista z Gliwic radzi, jak zadbać o higienę oczu post thumbnail image

Z roku na rok coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. Jest to dość poważny problem, bo to dość istotny narząd, bez którego trudno jest w ogóle funkcjonować. Stąd tak ważne jest, by zadbać o higienę oczu, by jak najdłużej dobrze widzieć. Jak to zrobić?

Nie niszcz wzroku niepotrzebnie

O ile niektórych rzeczy nie da się uniknąć, to są takie, na które mamy wpływ. Przede wszystkim nie powinniśmy pogarszać wzroku. Niestety, wciąż wiele osób świadomie bądź nie – nie tyko nie dba o profilaktykę, ale również powoduje, że wzrok jest w coraz gorszym stanie. Tymczasem wystarczy zastosować się do pewnych wskazówek. Ważne jest, by unikać promieni UV. Dotyczy to szczególnie okresu wakacyjnego. Promienie UV są szkodliwe dla wzroku. Mogą go nawet uszkodzić. Z tego powodu ważne jest, by używać okularów przeciwsłonecznych, które ochronią oczy. Warto kupować je w salonie optycznym, bo to najlepsza ochrona. Dzięki niej oczy są w dobrym stanie na całe lata. Wprawdzie takie okulary są dużo droższe niż zwykle plastikowe kupowane w hipermarkecie, jednak są dostosowane do naszych soczewek i odpowiednio dobrane. Można zamówić sobie okulary słoneczne korekcyjne, które nie tylko będą stanowiły doskonałą ochronę, ale przy okazji będą dostosowane do naszej wady. To tylko jedno z zaleceń. Bardzo ważna jest też codzienna higiena. Czytanie książek, gazet czy czasopism powinno odbywać się w dzień przy naturalnym nasłonecznieniu. Sztuczne oświetlenie nie jest dobre, bo wzrok dużo szybciej się męczy, a co za tym idzie jest bardziej podatny na różne inne dolegliwości. Kolejna rzeczą, na którą każdy okulista w Gliwicach zwraca uwagę jest odpowiednia dieta. Wbrew pozorom to co jemy przekłada się również na stan naszego wzroku. Warto spożywać jak najwięcej marchewki, która jest bogata w witaminę A. To cenny składnik, który zapobiega wysychaniu spojówek, co na dłuższą metę zapobiega poważniejszym schorzeniom.

Nie zapominaj o regularnych kontrolach

Bardzo ważne są również regularne wizyty u okulisty. Powinien być odwiedzany przez nas przynajmniej raz w roku i to niezależnie od tego, czy zauważamy jakieś niepokojące symptomy. Niektóre wady mogą ujawnić się jedynie podczas badań. Ma to ogromne znacznie, gdyż wcześnie wykryte schorzenia można szybko skorygować, a nawet całkowicie wyeliminować. Nie można więc zapominać, by odwiedzać lekarza. Tym bardziej, że badania okulistyczne nie są bolesne i w większości przypadków są mało inwazyjne.

Powiązane posty