ecandy zdrowie i uroda medycyna,Okulistyka,SLIDER,Zdrowie Okulista Gliwice – zabiegi w ramach wizyty prywatnej

Okulista Gliwice – zabiegi w ramach wizyty prywatnej

Okulista Gliwice – zabiegi w ramach wizyty prywatnej post thumbnail image

Zdrowie oczu jest jedną z najistotniejszych kwestii. Wzrok to zmysł, z którego korzystamy w największym stopniu, dlatego warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Prywatna wizyta daje możliwość kompleksowego przebadania, a także leczenia oczu.

Okulista Gliwice – zakres usług

W ramach prywatnej opieki okulistycznej można zrealizować wiele usług, które mają na celu poprawę stanu oczu lub utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji.

Okulista pywatnie wykonuje między innymi:

– specjalistyczne badania okulistyczne, między innymi SS OCT, angiografię czy SOCT,

– wczesną diagnostykę jaskry,

– laserową korektę wzroku,

– mikrochirurgię oka.

Oprócz tego, przy zakładzie okulistycznym działa doświadczony optyk, który realizuje od razu recepty wydane przez okulistów Pryzmatu i nie tylko.

Dobór odpowiednich okularów

Podczas prywatnego badania lekarskiego, okulista Gliwice https://pryzmat-opkulistyka.pl/ dobierze odpowiednie szkła, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym również wadę oraz rozstaw źrenic.

Niekiedy do szczegółowej diagnozy konieczne jest zakropienie oczu atropiną – w takiej sytuacji na badanie zaleca się przyjść z osobą towarzyszącą lub dotrzeć na nie komunikacją miejską. Niezalecane jest bowiem samodzielne prowadzenie pojazdów mechanicznych przez co najmniej kilka godzin po kropieniu, gdyż atropina prowadzi do chwilowego pogorszenia widzenia.

Leczenie zaćmy

To znana choroba, która niestety dotyka bardzo wielu osób. Z tego względu niezwykle istotne jest zdiagnozowanie jej we wczesnym stadium i odpowiednie reagowanie.

Ogólnie kwestię ujmując, zaćma powoduje mętnienie soczewki, skutkujące znacznym pogorszeniem się widzenia. Obraz jest zamazany i mętny, a jego jakość nieporównywalnie niższa w stosunku do zdrowych oczu.

Zaćmę leczy się poprzez wszczepienie sztucznej soczewki. Jest ona wykonana z wysokiej klasy materiału akrylowego, który w znacznym stopniu poprawia wzrok. Najnowocześniejsze technologie leczenia zaćmy pozwalają na całkowitą rezygnację z okularów korekcyjnych.

Laserowa korekcja wad wzroku

Noszenie okularów czy soczewek u wielu osób powoduje dyskomfort i jest problematyczne. Zimą okulary parują po wejściu do nagrzanego pomieszczenia, a soczewki często powodują przesuszanie spojówek. Z tego względu, coraz więcej osób dąży do wykonania zabiegu laserowej korekcji wady wzroku.

Niestety, taką formę usuwania wad wzroku można zastosować dopiero u osób, u których oko jest w pełni rozwinięte, a wada ustabilizowana. To oznacza, że do laserowej korekcji wzroku kwalifikują się wyłącznie osoby, które ukończyły 21 lat i w ciągu ostatniego roku wada nie pogorszyła się.

 

Powiązane posty