Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego? post thumbnail image

Skorzystanie z usług doradcy podatkowego pozwala uzyskać kompleksową pomoc. Przepisy podatkowe dość często się zmieniają, więc w przypadku, gdy nie posiada się pewności, czy można skorzystać z określonego odliczenia czy nie wie się jak rozliczyć konkretne dochody zdecydowanie bezpieczniej jest korzystać z pomocy specjalisty.

Kto korzysta z takich usług? Z usług doradcy podatkowego korzystają zarówno osoby prywatne, jak też firmy. Oczywiście większe firmy często decydują się na korzystanie z usług większych kancelarii podatkowych, czy firm księgowych, które oferują kompleksowe usługi, w skład których wchodzą również kwestie podatkowe. Natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą skorzystać z usług nawet prowadzącego własną działalność doradcy podatkowego.

W czym pomoże doradca?

Znajomość wszystkich przepisów podatkowych sprawia, że doradca jest w stanie rozwiać wątpliwości, co do sposobu płacenia podatków. Dodatkowo jest on w stanie wskazać takie rozwiązania, które pozwalają na optymalizację podatkową. Wybranie korzystnych rozwiązań dla podmiotu gospodarczego pozwala ograniczyć wysokość płaconych podatków. Przekłada się to oczywiście na oszczędności w zakresie kosztów firmowych, które niosą podatki.

W ramach stałych usług doradca podatkowy Gliwice jest w stanie zapewnić:
– prowadzenie ksiąg podatkowych
– zajmowanie się ewidencjami w celach podatkowych dla podatników i płatników
– przygotowywanie zeznań oraz deklaracji podatkowych
– reprezentowanie podatników i płatników w postępowaniach przed organami administracji oraz przy sądowych kontrolach.

Stałe oraz jednorazowe usługi

Nie zawsze konieczne jest decydowanie się na podejmowanie stałej współpracy z doradcą podatkową. Oczywiście osoby, które uzyskują dochody z różnych źródeł, choćby wynajmowania różnych nieruchomości, czy też prowadzący działalność powinni rozważyć stałą współpracę. Pozwala to przenieść poza firmę działania niezwiązane z podstawową działalnością. Jednocześnie można ograniczyć koszty realizowania takich działań. W wielu przypadkach stała współpraca pozwala korzystać z bardziej korzystnych warunków cenowych za poszczególne usługi.
Na jednorazowe usługi można zdecydować się, gdy chce się uzyskać odpowiedź na konkretne pytanie dotyczące podatków. Podobnie jest w przypadku porad podatkowych, z których korzystają osoby prywatne. Doradca podatkowy podpowie Tobie jak wypełnić PIT elektronicznie prawidłowo, w tym o jakie ulgi podatkowe możesz się ubiegać. Obecnie wiele firm doradztwa podatkowego oferuje możliwość skorzystania z porad również za pośrednictwem internetowych stron, co pozwala na znacznie szybsze uzyskanie porady w ważnych sprawach.

Czytaj więcej o tym w czym może Ci pomóc doradca podatkowy.

Powiązane posty

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy GliwiceDoradca podatkowy Gliwice

Jesteś początkującym przedsiębiorcą? Niedawno założyłeś swoją pierwszą działalność gospodarczą? Przeraża Cię ogrom formalności oraz zawiłości prawnych, z którymi musisz się zmierzyć już na starcie swojej działalności? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś- ten tekst powstał właśnie z myślą o osobach takich

dentysta tychy

Dobry dentysta TychyDobry dentysta Tychy

Boli cię ząb lub cierpisz na inne dolegliwości związane z jamą ustną? Szukasz dobrego lekarza stomatologa na Śląsku? Nie wiesz, z jakimi problemami możesz zgłosić się do specjalisty? Sprawdź, jak znaleźć dobrego stomatologa na Śląsku oraz z czym się do