ecandy zdrowie i uroda Finanse,SLIDER Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego? post thumbnail image

Skorzystanie z usług doradcy podatkowego pozwala uzyskać kompleksową pomoc. Przepisy podatkowe dość często się zmieniają, więc w przypadku, gdy nie posiada się pewności, czy można skorzystać z określonego odliczenia czy nie wie się jak rozliczyć konkretne dochody zdecydowanie bezpieczniej jest korzystać z pomocy specjalisty.

Kto korzysta z takich usług? Z usług doradcy podatkowego korzystają zarówno osoby prywatne, jak też firmy. Oczywiście większe firmy często decydują się na korzystanie z usług większych kancelarii podatkowych, czy firm księgowych, które oferują kompleksowe usługi, w skład których wchodzą również kwestie podatkowe. Natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą skorzystać z usług nawet prowadzącego własną działalność doradcy podatkowego.

W czym pomoże doradca?

Znajomość wszystkich przepisów podatkowych sprawia, że doradca jest w stanie rozwiać wątpliwości, co do sposobu płacenia podatków. Dodatkowo jest on w stanie wskazać takie rozwiązania, które pozwalają na optymalizację podatkową. Wybranie korzystnych rozwiązań dla podmiotu gospodarczego pozwala ograniczyć wysokość płaconych podatków. Przekłada się to oczywiście na oszczędności w zakresie kosztów firmowych, które niosą podatki.

W ramach stałych usług doradca podatkowy Gliwice jest w stanie zapewnić:
– prowadzenie ksiąg podatkowych
– zajmowanie się ewidencjami w celach podatkowych dla podatników i płatników
– przygotowywanie zeznań oraz deklaracji podatkowych
– reprezentowanie podatników i płatników w postępowaniach przed organami administracji oraz przy sądowych kontrolach.

Stałe oraz jednorazowe usługi

Nie zawsze konieczne jest decydowanie się na podejmowanie stałej współpracy z doradcą podatkową. Oczywiście osoby, które uzyskują dochody z różnych źródeł, choćby wynajmowania różnych nieruchomości, czy też prowadzący działalność powinni rozważyć stałą współpracę. Pozwala to przenieść poza firmę działania niezwiązane z podstawową działalnością. Jednocześnie można ograniczyć koszty realizowania takich działań. W wielu przypadkach stała współpraca pozwala korzystać z bardziej korzystnych warunków cenowych za poszczególne usługi.
Na jednorazowe usługi można zdecydować się, gdy chce się uzyskać odpowiedź na konkretne pytanie dotyczące podatków. Podobnie jest w przypadku porad podatkowych, z których korzystają osoby prywatne. Doradca podatkowy podpowie Tobie jak wypełnić PIT elektronicznie prawidłowo, w tym o jakie ulgi podatkowe możesz się ubiegać. Obecnie wiele firm doradztwa podatkowego oferuje możliwość skorzystania z porad również za pośrednictwem internetowych stron, co pozwala na znacznie szybsze uzyskanie porady w ważnych sprawach.

Czytaj więcej o tym w czym może Ci pomóc doradca podatkowy.

Powiązane posty