ecandy zdrowie i uroda Sport,Zdrowie Ścianka wspinaczkowa Bielsko – Biała – co warto wiedzieć?

Ścianka wspinaczkowa Bielsko – Biała – co warto wiedzieć?

Ścianka wspinaczkowa Bielsko – Biała – co warto wiedzieć? post thumbnail image

Ścianka wspinaczkowa to intrygujący, trochę onieśmielający sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednocześnie jest to również przepis na dobrą zabawę i sprawdzenie siebie w trudnych sytuacjach. Co trzeba wiedzieć idąc na ściankę wspinaczkowa pierwszy raz?

Nie taki diabeł straszny…

Wybierając się na ściankę wspinaczkową warto dobrze się do tego przygotować. Wspinaczka ściankowa musi być przede wszystkim bezpieczna, a do tego potrzebny jest odpowiedni strój.

Strój sportowy jest niezmiernie ważny. Warto zwrócić uwagę, by spodnie nie krępowały ruchów, gdyż nie raz trzeba będzie wysoko zadrzeć nogę, czy wykonać większy rozkrok. Inwestowanie w buty na pierwszą wspinaczkę Bielsko nie jest konieczne. Ważne, by buty były wygodne, a podeszwa nie była zbyt twarda. Buty nie mogą również być zbyt masywne, gdyż trudno będzie ustawić nogę na wypustce. Trampki czy adidasy będą odpowiednie na pierwszy raz.

Wspinaczka ściankowa wymaga odpowiednich zabezpieczeń takich jak uprząż, liny czy kask, ale można to wypożyczyć w każdym klubie.

Nie tylko świetna zabawa!

Ścianka wspinaczkowa Bielsko-Biała http://goclimb.pl/ to nie tylko świetna zabawa, to również bardzo duży wysiłek fizyczny. Wspinanie to sport, który angażuje mięśnie rąk, nóg, brzucha czy pleców, dzięki czemu stają się one coraz silniejsze. Jest to również świetna forma aktywności dla osób, które walczą z nadprogramowymi kilogramami. W trakcie godzinnej wspinaczki można spalić od 500 do 900 kalorii!

Wspinaczka Bielsko to nie tylko forma aktywności, którą można uprawiać z zaprzyjaźnioną osobą, która będzie stanowiła asekuracje. Warto przyjść na ściankę również samemu, gdyż jest to świetne miejsce, w którym można poznać ciekawych ludzi, którzy żyją z pasją.

Wspinaczka ściankowa pozwala nawiązać relacje, które oparte są na wzajemnej pomocy i zaufaniu. Jednocześnie jest to sport, w którym jesteśmy odpowiedzialni za drugą osobę.

Samodyscyplina i odwaga

Ścianka wspinaczkowa Bielsko-Biała to miejsce, które nauczy samodyscypliny, konsekwencji oraz podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Ludzie, którzy się wspinają muszą być odporni na stres, wytrwali i skupieni na celu.

Wspinanie pomaga wyćwiczyć te cechy, co następnie ma przełożenie na życie codzienne. Podejmując odważne decyzje na ściance nie odczuwamy strachu przed podejmowaniem decyzji w życiu codziennym. Jednocześnie odpowiedzialność za bezpieczeństwo partnera powoduje, że są to decyzje przemyślane i konsekwentne.

Wspinaczka Bielsko to świetna zabawa i duże wyzwanie, które zapewni odpowiedni łyk adrenaliny i uwolni endorfiny, które poprawią nastrój nawet w najbardziej deszczowy dzień.

Powiązane posty