ecandy zdrowie i uroda Okulistyka Leczenie AMD Gliwice – jakie są dostępne metody leczenia?

Leczenie AMD Gliwice – jakie są dostępne metody leczenia?

Leczenie AMD Gliwice – jakie są dostępne metody leczenia? post thumbnail image

AMD, czyli zwyrodnienie plamki, charakteryzuje się powolnym i bezbolesnym postępem. Schorzenie rozwija się w zawrotnym tempie, a nieleczone, może ostatecznie przyczynić się do wystąpienia ciężkiej i nieodwracalnej ślepoty, która postępuje nawet w ciągu kilku tygodni. AMD wykrywa się podczas standardowego badania okulistycznego. Dzięki dostatecznie wczesnemu wykryciu choroby, wzrok może zostać w porę uratowany. Sprawdź, jak wygląda leczenie tego schorzenia – http://pryzmat-okulistyka.pl/strefa-pacjenta/artykuly/amd/.

Główne objawy choroby AMD

Wśród głównych objawów zwyrodnienia plamki należy wymienić między innymi: ograniczenie widzenia centralnego, obniżenie poczucia kontrastu oraz wrażenie krzywienia się linii prostych. Niektórzy chorzy uskarżają się również na fakt, że rozmiary lub kolory danych przedmiotów różnią się od siebie w zależności od tego, czy są widziane zdrowym, czy też chorym okiem.

Metody leczenia AMD

Współcześnie istnieje kilka skutecznych metod leczenia AMD, które mają na celu spowolnienie postępu choroby oraz zapobieganie dalszej utraty wzroku. Najnowsze z nich opierają się na podawaniu odpowiednich leków do wnętrza gałki ocznej pacjenta podczas zabiegu, zwanego iniekcją. W prywatnych szpitalach pacjentom proponuje się głównie leczenie przy pomocy preparatów: Lucentis oraz Eylea. Powszechnie stosowana Eylea jest pierwszym lekiem na rynku farmaceutycznym, który umożliwia wiązanie czynnika VEGF z obu stron. Obydwa leki służą natomiast do leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki AMD.

Leczenie AMD Gliwice i okolice

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej można przeprowadzić przede wszystkim w czterech placówkach znajdujących się w okolicach Gliwic. Pierwszą z nich jest klinika wielospecjalistyczna Prywatny Szpital Weiss Klinik. Szpital specjalizuje się głównie w laserowych zabiegach korekcji wad wzroku. Za iniekcję doszklistkową preparatu Eylea należy zapłacić tu 1800 zł, natomiast iniekcja doszklistkowa preparatu Lucentis kosztuje 2450 zł. Kolejną placówką, do której można się zgłosić, chcąc wykonać zabieg związany z AMD, jest klinika okulistyczna OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych. Tutaj z kolei za iniekcję doszklistkową preparatu Eylea należy uiścić kwotę w wysokości 2000 zł, podczas gdy iniekcja doszklistkowa preparatu Lucentis kosztuje 2100 zł.

Oprócz wymienionych wyżej klinik, leczenie AMD Gliwice dostępne jest również w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznym MAVIT. Przed zabiegiem iniekcji doszklistkowej wymagana jest tu jednak specjalna konsultacja okulistyczna. Koszt iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea wynosi 1900 zł, zaś iniekcji preparatu Lucentis 2300 zł. Oprócz tego, w klinice MAVIT dostępna jest również iniekcja preparatu Ozurdex w cenie 6000 zł. Leczenie preparatem Eylea ma miejsce również w Klinice Nova i wynosi 2000 zł.

Leczenie AMD Gliwice – procedury

Leczenie przy pomocy wymienionych powyżej preparatów nie należy do skomplikowanych ani bolesnych. Podanie leku do ciała szklistego odbywa się przy miejscowym znieczuleniu za pomocą cienkiej igły. Leczenie preparatem Eyela rozpoczyna się od trzech wstrzyknięć w miesięcznych odstępach. Jeśli parametry chorego na to pozwolą, po dwunastu miesiącach stosowania leku, odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami może zostać wydłużony. Na czas kuracji warto ustalić specjalny harmonogram wizyt u specjalisty.
Lek Eyela przyczynia się przede wszystkim do stabilizacji widzenia. Często powoduje również znaczącą poprawę wzroku, a w wielu przypadkach może nawet zapobiec jego całkowitej utracie. Iniekcje wykonywane w dwumiesięcznych odstępach obniżają ryzyko dodatkowych powikłań oraz minimalizują liczbę wizyt kontrolnych. Korzystanie z tego rozwiązania ostatecznie obniża koszty pełnego leczenia.

Różne możliwości terapii

W celu podjęcia odpowiedniej terapii należy wykonać szereg badań oka. Za ich pomocą okulista może ocenić na przykład: ostrość wzroku czy też pole widzenia oka. Należy również wziąć pod uwagę stan ogólny całego organizmu pacjenta oraz wyniki wszelkiego rodzaju badań dodatkowych. Przy zapisach na leczenie AMD Gliwice służą pomocą lekarską w odpowiednio wyposażonych prywatnych klinikach.

Dowiedz się więcej jak wygląda leczenie AMD oraz o bardzo pupularnej szpitalnym systemie przywoławczym, który ma za zadanie ułatwić pacjentowi pobyt w szpitalu.

Powiązane posty