ecandy zdrowie i uroda Okulistyka,SLIDER Sprzątanie Rybnik – o czym należy pamiętać wybierając firmę sprzątającą

Sprzątanie Rybnik – o czym należy pamiętać wybierając firmę sprzątającą

Sprzątanie Rybnik – o czym należy pamiętać wybierając firmę sprzątającą post thumbnail image

Na rynku pracy posucha – więcej ofert, niż bezrobotnych. Koszty pracy rosną – nowe stawki najniższego wynagrodzenia już zburzyły spokój niejednego przedsiębiorcy, a za parę tygodni trzeba zapłacić nowe składki ZUS. W tej sytuacji trzeba poszukać oszczędności, warto więc skorzystać z usług, które pozwalają na ograniczenie zatrudnienia. Zacznijmy od współpracy z zewnętrzną firmą sprzątającą.

Od czego zacząć współpracę z firmą sprzątającą?

Na początku, jak zawsze w biznesie, niezbędne jest określenie potrzeb. Przydaje się swoista inwentaryzacja w zakresie sprzątania: jakiego rodzaju pomieszczenia, o jakiej powierzchni należy posprzątać i w jakim zakresie.
Wzorując się na przykładzie firmy sprzątanie Rybnik zacznijmy od spotkania, podczas którego zostanie ustalony katalog usług, które firma zamierza zamówić. Dzięki indywidualnemu podejściu do potrzeb każdego klienta wykonawca usług dokona szacunków i poda stawki.

Można zdecydować się na współpracę stałą lub doraźne usługi raz na kilka dni, tygodni czy miesięcy. Innej częstotliwości wymaga sprzątanie przestrzeni biurowych, niż porządkowanie hal produkcyjnych czy czyszczenie konstrukcji stalowych. Również prace porządkowe po remontach czy budowach należą do okazjonalnych.

Warto wiedzieć, że amatorskie sprzątanie może doprowadzić do zniszczenia urządzeń oraz wyposażenia nasze firmy. Wystarczy niewłaściwie dobrany preparat chemiczny, aby zniszczyć wykładzinę czy powierzchnię mebli, a nawet spowodować uszczerbek na zdrowiu pracowników. Solidna firma sprzątająca nie używa środków sprzedawanych w sklepach – to profesjonalne płyny i proszki, odpowiednio dobrane do materiałów, które są czyszczone.

Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia sprzątanie Rybnik http://daress.pl/sprzatanie-rybnik/ podpowiada także, że zawsze należy sprawdzić, czy firma sprzątająca posiada polisę ubezpieczeniową z tytułu OC. Choć zniszczenia nie powinny mieć miejsca, ale wpadki czy pomyłki są rzeczą ludzką, więc polisa, jako ochrona na wypadek dochodzenia roszczeń, jest podstawą.

Sprzątanie Rybnik – co można zlecić firmie porządkowej?

Wśród prac, które warto powierzyć profesjonalistom są przede wszystkim:
• Mycie okien i przeszkleń – bardzo ważne w budynkach biurowych oraz produkcyjnych, gdzie przeszklenia znajdują się na dużych wysokościach; w takim przypadku doprowadzenie szkła do czystości możliwe jest wyłącznie poprzez zastosowanie metod alpinistycznych oraz specjalnego sprzętu do pracy na wysokościach,
• Czyszczenie konstrukcji metalowych – to także prace często prowadzone na wysokościach, więc zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom wykonującym usługę oraz innym osobom z otoczenia jest priorytetem; czyszczenie konstrukcji metalowych jest prowadzone przez osoby posiadające przeszkolenie oraz doświadczenie w zakresie metody alpinistycznej; warto podkreślić, że zachowanie czystości konstrukcji metalowych jest niezwykle ważne z punktu widzenia żywotności tych konstrukcji, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników budynku,
• Sprzątanie hal i magazynów – podstawową trudnością jest znaczna powierzchnia tych pomieszczeń oraz bardzo często zabrudzenia przemysłowe – trudne do usunięcia metodami amatorskimi; hale i magazyny są przestrzenią pracowniczą, wiec jako taka muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa pracy; do utrzymania czystości na wielkich powierzchniach niezbędne są specjalistyczne maszyny oraz specjalne środki chemiczne,
• Sprzątanie powierzchni biurowych – biuro to jest zarówno środowisko pracy, jak też przestrzeń nawiedzana przez klientów, czy kontrahentów firmy; biuro jako wizytówka musi być nienagannie czyste, komfortowe, dające poczucie stabilności i zaufania; specjalistyczne firmy sprzątają biura z dokładnością niemal aptekarską, a ich pracownicy zachowują się dyskretnie i nie naruszają tajemnicy (warto w umowie wpisać takie klauzule),
• Sprzątanie po remontach i budowach- to bardzo ciężka praca, dość często niemożliwa do wykonania domowymi sposobami bez użycia profesjonalnych bezpyłowych nowoczesnych odkurzaczy czy czyszczarek do podłóg; sprzątanie Rybnik oferuje usługi porządkowania po remontach i budowach również do klientów indywidualnych.

Firma sprzątająca – czy to się opłaca? 

Dowiedz się również jak dbać oraz czyścic ściany dźwiękoszczelne.

Powiązane posty