ecandy zdrowie i uroda Stomatologia Dentysta Tychy pomaga w profilaktyce higieny jamy ustnej

Dentysta Tychy pomaga w profilaktyce higieny jamy ustnej

Dentysta Tychy pomaga w profilaktyce higieny jamy ustnej post thumbnail image

Dentysta powinien być odwiedzany przynajmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum. W przeciwnym razie bardzo łatwo można doprowadzić do poważniejszych zaniedbań, których usunięcie będzie bardzo kłopotliwe. Co zatem zrobić, by zachować zdrowe zęby przez wiele lat.

Dbaj o higienę jamy ustnej

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia higiena. Zęby należy szczotkować regularnie, przynajmniej dwa razy dziennie. Tymczasem tylko niewiele ponad połowa Polaków myje systematycznie zęby – wynika z danych portalu nowoczesna-klinika.pl. To zdecydowanie mało. Co więcej, mało kto tak myje zęby wystarczająco długo i dokładnie. Wiele osób podczas szczotkowania chodzi po domu, sprawdza komórka, a do tego nie poświęca na tę czynność wystarczająco dużo czasu. Część z nich zamyka się już w minucie, a to zdecydowanie za mało, by dobrze doczyścić jamę ustną. Wciąż też niewielki odsetek osób korzysta na co dzień ze szczoteczki elektrycznej, która działa bardzo precyzyjnie. Dzięki niej można pozbyć się kamienia nazębnego i skuteczniej zapobiegać próchnicy. Wykonuje ona bowiem kilka tysięcy ruchów na minutę. To zdecydowanie więcej niż podczas tradycyjnego szczotkowania. Nie bez znaczenia jest również sama pasta do zębów. Lepiej na tym nie oszczędzać. Dobrej jakości pasta do zębów jest bardzo pomocna. Warto kupować specyfiki dostępne na konkretne dolegliwości. Są pasty, które nie tylko pomagają utrzymać zęby w dobrym stanie, ale również stanowią profilaktykę przy paradontozie czy też wybielają zęby.

Odwiedzaj dentystę przynajmniej dwa razy do roku

Ważne jest również, by przynajmniej dwa razy do roku, odwiedzać gabinet stomatologiczny. Dzięki temu będzie można wiele zdziałać. To absolutne minimum, które pozwoli utrzymać uzębienie w dobrym stanie przez długi czas. Współczesna medycyna i narzędzia, jakie ma do wykorzystania dentysta Tychy pozwalają na precyzyjne prace. Stosuje się nowoczesne rozwiązania, które pozwalają bardzo szybko wykryć ubytek, nawet raki niewidoczny gołym okiem. Wykorzystuje się w tym celu laser, który wykorzystuje zjawisko fluorescencji. Dzięki temu możliwe jest wyleczenie zęba, zanim jeszcze pojawi się próchnica. Wystarczy w tym celu zastosować jedynie preparat przeciwbakteryjny, by pozbyć się wady. To bardzo ważna i można dzięki temu wiele zdziałać. Co istotne, takie podejście zmniejsza ból. W większości wypadków prace kończą się już podczas jednej wizyty i nie wymagają ingerencji w sam korzeń zęba. To powoduje, że uzębienie jest dobrze utrzymane bez dyskomfortu. Trzeba tylko działać systematycznie i nie dopuścić do większych zaniedbań. Tylko wtedy dentysta Tychy nie będzie musiał przeprowadzać skomplikowanych i często inwazyjnych zabiegów.

Dobry dentysta Tychy – kliknij – https://ecandy.pl/dobry-dentysta-tychy/

1 thought on “Dentysta Tychy pomaga w profilaktyce higieny jamy ustnej”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty