ecandy zdrowie i uroda Medycyna estetyczna,Stomatologia Dentysta Tarnowskie Góry: zepsuty ząb nie musi oznaczać wyrwania

Dentysta Tarnowskie Góry: zepsuty ząb nie musi oznaczać wyrwania

Dentysta Tarnowskie Góry: zepsuty ząb nie musi oznaczać wyrwania post thumbnail image

Wiele osób boi się dentysty i unika go jak ognia, choć tak naprawdę tylko regularne wizyty pozwalają na to, aby reagować na niszczące się zęby. Jeżeli więc to zaniedbamy może się okazać, że mamy poważnie zaawansowaną próchnicę, a to wielu osobom kojarzy się z wyrwaniem. Na szczęście są jeszcze inne opcje.

Leczenie kanałowe – niełatwe, ale skuteczne

Warto wiedzieć, że najlepiej jest mieć własne zęby, dlatego im bardziej będziemy o nie dbać tym lepiej. Taką samą zasadę mają stomatolodzy, dlatego jeśli nawet twój ząb jest bardzo zepsuty, to na pewno dentysta Tarnowskie Góry będzie chciał go uratować. I tutaj najczęstszym sposobem jest leczenie kanałowe. Nie jest ono łatwe, trzeba to przyznać, ale na pewno przynosi dobry skutek i może uratować nam zęba. Przede wszystkim jednak nie ma co się obawiać w tym przypadku bólu. Dzięki nowoczesnym technikom nie tylko otrzymamy bardzo dobre znieczulenie, dzięki któremu nie będziemy nic czuli, ale również ominie nas utrata czucia na połowy twarzy. Nowoczesne techniki pozwalają bowiem znieczulić tylko miejsce, które jest akurat leczone. Na co jednak trzeba się przygotować to długi czas, ponieważ leczenie kanałowe zwykle trwa około 2-3 godzin. Jest to związane z dokładnością wyczyszczenia zęba w środku, aby podobne problemy się nie powtarzały.

Wyrwanie powinno być ostatecznością

Oczywiście czasem okazuje się, że już nawet leczenie kanałowe niewiele da i wtedy trzeba wyrwać zęba. Dobrze jest z tym nie zwlekać, ponieważ próchnica może zacząć atakować zęby, które znajdują się obok. Warto jednak pamiętać, że wyrwanie zęba wcale nie musi oznaczać dziury po nim. Obecnie bowiem stomatologia estetyczna daje bardzo dużo możliwości i na pewno dentysta Tarnowskie Góry podpowie nam, co można zrobić u nas. Dzięki temu pożegnamy własny ząb, ale otrzymamy licówkę lub inną formę zamiast niego. Takie, żeby nie bolą, wcale nie trzeba ich wyciągać, są na stałe przymocowane i tak naprawdę najczęściej w ogóle nie da się poznać, że cokolwiek jest sztuczne. Zdarza się, że szybciej się odbarwiają, ale można je również wymienić, jeśli nastąpi taka potrzeba. Póki jej nie ma, nie musimy się tym przejmować. Pamiętajmy więc, że nawet wyrwanie zęba nie jest końcem świata.

1 thoughts on “Dentysta Tarnowskie Góry: zepsuty ząb nie musi oznaczać wyrwania”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty