ecandy zdrowie i uroda Stomatologia Dentysta Tarnowskie Góry: wyrwanie zęba powinno być ostatecznością

Dentysta Tarnowskie Góry: wyrwanie zęba powinno być ostatecznością

Dentysta Tarnowskie Góry: wyrwanie zęba powinno być ostatecznością post thumbnail image

Regularne odwiedziny u dentysty powodują, że jesteśmy w stanie szybko reagować na powstające w uzębieniu niepokojące zmiany. Wiele osób jednak nie potrafi przełamać strachu i zgłasza się do gabinetu tylko wtedy, gdy odczuwa ból ze względu na dużą próchnicę. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba ząb wyrywać.

Sprawdźmy, jak zaawansowana jest próchnica

Najważniejsze jest, jeśli tylko poczujemy, ze coś się dzieje, żeby jak najszybciej umówić się na wizytę do gabinetu. Idealnie jest chodzić regularnie, wtedy w ogóle nie dopuścimy do takiej sytuacji. Ale jeżeli już będziemy mieli problem, którego wcześniej nie monitorowaliśmy, to szybkość wizyty jest tutaj niezwykle istotna. Ważne jest bowiem stopień zaawansowania próchnicy. Nieleczona może również zaatakować inne zęby, to będzie skutkować jeszcze większymi problemami. Dokładnie wszystko sprawdzi dentysta Tarnowskie Góry, który nie tylko sprawdzi co dzieje się z bolącym zębem, ale zrobi przegląd całej jamy ustnej.

Nowoczesne metody leczenia

Na całe szczęście technologia rozwinęła się również w zakresie leczenia dentystycznego. Dzięki nowoczesnym sprzętom możemy bowiem spróbować ratować zęba, nawet przy zaawansowanej próchnicy, a nie od razu go wyrywać. Najczęściej dentysta Tarnowskie Góry zdecyduje się w takim momencie na leczenie kanałowe. Dzięki znieczuleniu nie będzie ono w ogóle bolesne, ale za to bardzo skuteczne. To bowiem metoda, która działa nawet na najgłębsze rejony zęba, tym samym można go dokładnie oczyścić z próchnicy, a następnie zakleić dziurę, aby dalej nic się z tym zębem nie działo. Tym samym próchnica zniknie z naszej jamy ustnej i nie będzie atakować również innych zębów.

Wyrwanie jest zawsze ostatecznością

Wyrwanie zęba zawsze powinno być ostatecznością, ponieważ najlepiej mieć swoje zęby, choć na pewno dentyści estetyczni dają duże możliwości licówek, koronek czy innego sposobu na wstawienie w wolne miejsce zęba. Mimo wszystko im dłużej mamy własne, tym lepiej dla nas. Jeżeli jednak sytuacja jest bardzo zła lub pacjenta nie stać na leczenie kanałowe, to wtedy trzeba zęba wyrwać. Nie można go zostawić niewyleczonego, ponieważ będzie on powodem psucia się również innych zębów. Nie mówiąc już o tym, że możemy w związku z nim odczuwać coraz większy dyskomfort.

Powiązane posty

dentysta

Dentysta GliwiceDentysta Gliwice

Każdy powinien przynajmniej raz w roku chodzić do dentysty. Lekarzem stomatologiem może zostać jedynie osoba, która ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym. Stomatologia Stomatologia skupia się na leczeniu chorób zębów, jamy