ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Czym jest skleroterapia?

Czym jest skleroterapia?

Czym jest skleroterapia? post thumbnail image

Skleroterapia jest aktualnie bardzo popularnym zabiegiem, który wykonuje się w celu usunięcia z obszaru nóg tak zwanych pajączków. Pajączki są z kolei pękniętymi naczyńkami znajdującymi się pod skórą. Same pajączki nie tylko wyglądają nieatrakcyjnie, ale również nieleczone mogą wywołać kolejne, poważniejsze schorzenia. Dlatego też tak ważne jest szybkie pozbycie się ich.

Jedna z najskuteczniejszych form leczenia żylaków

Zabieg skleroterapii jest aktualnie jednym ze skuteczniejszych sposobów na radzenie sobie z pękniętymi naczyńkami. Polega on na wstrzykiwaniu za pomocą cienkiej igły do zmienionego chorobowo naczynka specjalnego preparatu. Preparat ten początkowo wywołuje stan zapalny ścianki naczynia, jednak następnie przyczynia się do zarastania pajączka. Dzięki takiemu rozwiązaniu pajączek kurczy się i następnie całkowicie znika z powierzchni nogi. Jeżeli ktoś posiada bardzo wiele takich pajączków na skórze, to usunięcie ich w jednym zabiegu jest niemożliwe. Pomiędzy zabiegami powinien wystąpić odstęp od siedmiu do dziesięciu dni. Ponadto po wykonaniu takiego zabiegu nie można wystawiać skóry na słońce, ponieważ może wyrządzić to większe szkody.

Bezpieczny zabieg

Skleroterapia jest zabiegiem bezpiecznym, jeżeli jest wykonywany przez uprawnioną do tego osobę. Ponadto jest to zabieg praktycznie bezbolesny. Ze względu na użycie cienkiej igły przez lekarza, pacjent nie odczuwa tak naprawdę prawie żadnego bólu. Ból ten można porównać z ukąszeniem komara. Ważne jest również to, że zabieg ten nie jest zabiegiem kosztownym, a jego ceny są porównywalne z ceną specyfików stosowanych również na pajączki. W przeciwieństwie jednak do kremów i tabletek jest on o wiele bardziej skuteczny. Niemal natychmiast można w ten sposób pozbyć się brzydko wyglądających pajączków. To wszystko sprawia, że skleroterapia jest bardzo dobrym rozwiązaniem w leczeniu tego typu schorzenia. Tak naprawdę każdego stać na pozwolenie sobie na taki zabieg i każdemu jest on w stanie pomóc. Jedyną wadą jest fakt, że nie można naraz usunąć dużej liczby powstałych pajączków. Trzeba odczekać jakiś czas.

Powiązane posty