ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Zdrowy wzrok – zaćma operacja Ci to gwarantuje

Zdrowy wzrok – zaćma operacja Ci to gwarantuje

Zdrowy wzrok – zaćma operacja Ci to gwarantuje post thumbnail image

W dzisiejszych czasach nasze oczy są w szczególności narażone na różne wady wzroku. Jedną z nich jest zaćma. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to jest za choroba oraz w jaki sposób można ją wyleczyć, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Tryb życia, który powoduje wiele chorób oczu

Wzrok jest najważniejszym z naszych zmysłów, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania. W dzisiejszych czasach niestety, ale ten zmysł jest narażony na wiele różnego rodzaju chorób. Internet, telefon komórkowy, telewizor są poważnym zagrożeniem dla naszych oczu. Nie bez powodu większość informatyków nosi okulary. Niestety obecnie nie tylko informatycy potrzebują okularów. Coraz więcej dzieci ma problemy ze wzrokiem, a w szkole średnio co czwarty uczeń nosi okulary. Prowadząc zdrowy tryb życia oraz odpowiednią dietę możemy większość z nich wyeliminować, jednak nie wszystkie.

Choroba, której nie wolno lekceważyć

Do najgroźniejszych chorób, które według statystyk są odpowiedzialne za około 48% ślepoty na świecie jest zaćma. Na tą chorobę na świecie zostało zdiagnozowanych ponad dwadzieścia milionów ludzi, z tego ponad osiemset tysięcy w Polsce. Obecnie tą chorobę uznaje się za taki sam objaw starości, jak siwienie lub zmarszczki. Występuje najczęściej u osób powyżej siedemdziesiątego roku życia. Jednak ze względu na prowadzony tryb życia może wystąpić o wiele wcześniej. Choroba ta przebiega w bardzo indywidualny sposób. U jednych może się rozwijać latami, u innych niestety w ciągu kilku miesięcy. Jest to choroba bardzo łatwa do zdiagnozowania, ponieważ wywołuje bardzo uciążliwe objawy.

Objawy choroby

Do podstawowych objawów zalicza się zamglony obraz, problemy z oszacowaniem odległości oraz problemy z koordynacją ruchową w przypadku osób starszych. Problemem może być zdiagnozowanie zaćmy jednostronnej, gdyż wtedy objawy występują tylko na jednym oku, co możemy bardzo łatwo przeoczyć. Dlatego w pewnym wieku warto jest regularnie chodzić do okulisty, aby w jak najwcześniejszym stadium wykryć chorobę, gdyż kolejki na zabieg w Polsce są bardo długie. Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej hasło “zaćma operacja” dostaniemy długą listę klinik, w których wykonywany jest ten zabieg. Niestety, gdy rozpoczniemy dzwonienie do tych ośrodków, okaże się, ze kolejki są bardzo długie, a średni czas oczekiwania to około dwa lata. Na szczęście, zaćma operacja przeprowadzana jest też w Czechach, dzięki czemu można ominąć kolejki, a operacja jest przeprowadzana w ciągu 3 tygodni.

Powiązane posty