ecandy zdrowie i uroda medycyna Stomatolog w Tychach: Dlaczego tak niechętnie sie do niego wybieramy?

Stomatolog w Tychach: Dlaczego tak niechętnie sie do niego wybieramy?

Stomatolog w Tychach: Dlaczego tak niechętnie sie do niego wybieramy? post thumbnail image

Dentysta jest bardzo ważny. Choć wie o tym mnóstwo osób, to wciąż jest on dość niechętnie odwiedzany. Z czego to wynika? Dlaczego omijamy gabinet dentystyczny szerokim łukiem?

Dentysta nie taki straszny

Sporo osób unika wizyt u stomatologa, bo zwyczajnie boją się bólu, z którym kojarzą się takie wizyty. Tymczasem bardzo często strach ma wielkie oczy, a pacjenci, którzy mimo wszystko zdecydowali się na wizytę u dentysty są bardzo zdziwieni, ze nie jest to takie straszne, jak wcześniej myśleli. Rzeczywiście, stomatolog z Tych ma do dyspozycji metody, które są mało inwazyjne i bardzo dokładne. Przede wszystkim same środki znieczulające nie są już takim dużym obciążeniem dla organizmu. Nie paraliżują całej twarzy, działają miejscowo, a ich dawka jest wyliczana komputerowo. To powoduje, że zabiegi są bardzo precyzyjne i nie trwają długo. Stomatolog Tychy widzi bowiem pełny obraz zęba na ekranie monitora i dokładnie może ocenić skalę wady. Przekłada się to również na samo wykonanie zabiegu. Jeśli dokładnie widzimy ubytek, można go precyzyjnie leczyć. Co więcej, dentysta ma do dyspozycji dużo ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest gaz rozweselający, który jest bardzo bezpieczny i pozwala się odrobinę rozluźnić. Dzięki temu prace dentystyczne nie są takie bolesne nawet w przypadku dzieci, osób w ciąży czy starszych, u których tradycyjnie nie można pozwolić sobie na inne sposób znieczulenia.

Zbyt droga sprawa…

Wiele osób unika dentysty, gdyż wiąże się to z dużymi kosztami. Wprawdzie można skorzystać z leczenia w ramach NFZ, ale z drugiej strony nie zawsze da się do niego zapisać. Kolejki są niekiedy tak długie, że bardzo trudno jest się dostać do specjalisty. O ile chcemy się dostać do lekarza z rzeczą, która może poczekać, to nie ma problemu. Gorzej, jeśli ból jest nie do wytrzymania. Wtedy jedynym ratunkiem jest tylko leczenie prywatne, które niestety kosztuje. Na szczęście standardem staje się możliwość płacenia na raty. Dzięki temu koszty można rozłożyć na kilka miesięcy, a wizyty w gabinecie dentystycznym nie są już takim obciążeniem dla domowego budżetu. Wciąż jednak pokutuje stereotyp, że nie ma takich udogodnień, trzeba płacić z góry, a leczenie jest bardzo bolesne. To powoduje, że tak wiele osób unika wizyt w gabinecie specjalistycznym, a ich zęby są w takim stanie, że nie można ich w ogóle wyleczyć. Jedynym sposobem, by pozbyć się bólu i nie dopuścić do większych szkód jest ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, a to sytuacja, do której lepiej nie dopuszczać.

-kliknij- Dentysta w Tychach pomoże Ci zadbać o jamę ustną.

Powiązane posty