ecandy zdrowie i uroda Okulistyka Operacja zaćmy Czechy – fakty i mity

Operacja zaćmy Czechy – fakty i mity

Operacja zaćmy Czechy – fakty i mity post thumbnail image

Operacja zaćmy w Czechach to coraz częstszy temat wśród osób cierpiących na tę chorobę. Nic dziwnego, bo w Polsce pozostaje albo czekać na swoją kolejkę w ramach NFZ, co trwa nawet 3 lata, albo zdecydować się na kosztowne leczenie prywatne. Kto może skorzystać z zagranicznej opieki lekarskiej i na czym dokładnie polega ten proceder?

Dyrektywa transgraniczna obowiązuje w Polsce – prawda

Od paru lat w Polsce działa tzw. dyrektywa transgraniczna, w ramach której możemy korzystać z leczenia w zagranicznych szpitalach. Wprawdzie musimy ponieść koszty tego zabiegu z własnej kieszeni, jednak po wszystkim można ubiegać się o refundację części kosztów w polskim NFZ. Organ ma nam obowiązek zwrócić środki. Na obecną chwilę otrzymuje się 2,1 tys. zł, podczas gdy skuteczna operacja zaćmy Czechy to koszt rzędu 2,5 tys. zł. Cena za zabieg, jaką faktycznie trzeba ponieść nie jest więc wyśrubowana. Łącznie z dodatkowymi kosztami, np. za przejazd na miejsce, płaci się za taką usługę około 500 zł. To naprawdę niewiele, zważywszy na fakt, że prywatne zabiegi w Polsce płaci się 3-4 tys. zł.

Jakoś usług medycznych w Czechach jest gorsza – mit

Operacja zaćmy Czechy odbywa się zgodnie z wyśrubowanymi standardami. Czeskie kliniki są bardzo dobrze wyposażone. Mają zaawansowany sprzęt medyczny, a do tego doświadczoną kadrę. Procedury wyeliminowani katarakty są wszędzie takie same – niezależnie od miejsca ich wykonania. Taką samą usługę będzie można zrealizować w prywatnej klinice w Polsce jak i w czeskim szpitalu.

Personel medyczny w Czechach mówi po polsku – prawda

Szpitale tuz przy polskiej granicy dysponują personelem, który mówi po polsku. Dzięki temu zabieg mija w przyjaznej atmosferze i jest osteony dla wszystkich osób. To znacznie zmniejsza wszelkie obawy związane z pracami chirurgicznymi w obrębie oka. Pacjenci mogą dopytać się o wszelkie nurtujące ich kwestie: od tego jak ma wyglądać zabieg po formalności, jakie trzeba dopełnić , by otrzymać refundację z NFZ.

Część badań jest wykonywanych w Polsce – prawda

Wiele polskich placówek medycznych pomaga w załatwieniu formalności i ustaleniem terminu zabiegu w Czechach. Dzięki współpracy polsko-czeskiej cześć badań jest wykonywanych w Polsce, a pacjent zgłasza się do szpitala za granicą już na sam zabieg. To bardzo duże ułatwienie. Polskie kliniki, jak np. AlfaVision, pomaga w załatwieniu przejazdów na miejsce. W tym celu organizuje się specjalne busiki, by pacjenci w komfortowych warunkach dojechali na zabieg.

Powiązane posty