ecandy zdrowie i uroda Stomatologia Stomatolog Tarnowskie Góry o faktach i mitach na temat leczenia zębów

Stomatolog Tarnowskie Góry o faktach i mitach na temat leczenia zębów

Stomatolog Tarnowskie Góry o faktach i mitach na temat leczenia zębów post thumbnail image

Wielu pacjentów boi się chodzić do dentysty i unikają korzystania z jego usług. W dużej mierze wynika to ze strachu. Dowiedz się, dlaczego tak bardzo się boimy. Dentysta wyjaśni najczęściej spotykane fakty i mity.

Dzieci nie powinny chodzić do dentysty – mit

Wręcz przeciwnie zaleca się, by maluchy odwiedzały gabinet dentystyczny, bo to przełoży się na ich nawyki w przyszłości. Jest to bardzo ważne, by szczególnie dbały o uzębienia, a zawłaszcza w tak młodym wieku. Wówczas prawdopodobieństwo, że w starszym wieku również będą dbały o żeby znacznie wzrośnie. Zdrowe nawyki trzeba kształtować od małego. Co więcej stomatolog z Tarnowskich Gór bardzo często stara się przystosować gabinet do potrzeb maluchów. Wewnątrz ma urządzania do sedacji wziewnej, czyli popularnie zwany gaz rozweselający. To powoduje, że maluchy nie boja się wykonywanych prac. Standardem są kolorowe plomby, które pobudzają ciekawość i sprawiają, że wizyta przebiega w bardzo miłej atmosferze. To tyko jedno z wielu udogodnień, o które należy w sposób szczególny zadbać. Jeśli komuś wydaje się, że mleczaki są mało istotne, są w błędzie. Jeśli nie będzie się ich leczyć, to zęby stałe, które pojawia się w ich miejscu również mogą być uszkodzone.

Leczenie zębów boli – mit

Kiedyś wizyty w gabinecie dentystycznym wiązały się z bóle, dziś technologia poszła bardzo do przodu. Obecnie stomatolog Tarnowskie Góry stosuje jedynie znieczulenie miejscowe, które nie paraliżuje całego ciała. Środek działa tylko przez jakiś czas, a jego dawka jest wyliczana komputerowo. W efekcie tuż po zabiegu można bez obaw wyjść z gabinetu, nie martwiąc się o to, że nie będzie można mówić czy też prowadzić samochodu, co może się zdarzyć przy znieczuleniu ogólnym.

Do dentysty chodzę tylko, kiedy zęby bolą – mit

Taka postawa jest, niestety często spotykana. Wielu z nas odwiedza dentystę w ostateczności. Kiedy zęby sprawiają taki ból, że niewiele da się z tym zrobić. Tymczasem, taki stan sugeruje, że zęby są już w poważny, stanie. Ubytek w takich sytuacjach jest trudny do wyeliminowania, a czasami wręcz jest to całkowicie niemożliwe. Konieczne jest usunięcia chorego zęba. Jak często chodzić do dentysty? Przynajmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum i to nawet, jeśli nie odczuwamy żadnego specjalnego bólu. Tylko w ten sposób można wykryć ubytki w bardzo wczesnym stadium i w ten sposób szybko je wyeliminować. Jest to niezmiernie ważne. Dobrze jest więc na to zwrócić szczególną uwagę.

Więcej w temacie – https://blueklinik.pl/czym-jest-turystyka-medyczna/

Powiązane posty