ecandy zdrowie i uroda Okulistyka W jaki sposób zrealizować usunięcie zaćmy Czechy?

W jaki sposób zrealizować usunięcie zaćmy Czechy?

W jaki sposób zrealizować usunięcie zaćmy Czechy? post thumbnail image

Warto wiedzieć, że operacja zaćmy, na którą w Polsce trzeba czekać nawet kilkanaście miesięcy może odbyć się szybciej u naszych czeskich sąsiadów, a koszty zostaną pokryte przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W jaki sposób można z tego skorzystać?

Musisz mieć skierowanie od okulisty

Przede wszystkim istotne jest, żeby mieć skierowanie na zabieg od swojego okulisty. Jeżeli cokolwiek dzieje się niepokojącego ze wzrokiem, warto to sprawdzić. W przypadku, gdy lekarz stwierdzi pierwsze objawy zaćmy, będzie mógł skierować nas na operację. Z takim dokumentem możemy się zgłosić do przychodni, która realizuje usunięcie zaćmy Czechy. Nie oznacza to, że musimy jeździć za granicę i tam szukać przychodni, ponieważ jest np. Alfa Vision, gdzie pacjenci kierowani są na zabieg w Czechach, ale wizyty odbywają się w Polsce.

Wizyta, która decyduje o zabiegu

Po tym, jak otrzymamy skierowanie, musimy zapisać się na wizytę, dzięki której zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu. Odbywa się ona w Polsce, w przypadku Alfa Vision jest to szpital w Skoczowie, gdzie pacjenci są przyjmowani i umawiani na konkretny termin zabiegu już w Czechach. Co istotne, nie trzeba czekać bardzo długo, aby operacja doszła do skutku, ponieważ nie ma takich kolejek, jak w standardowych placówkach polskich, gdzie wykonuje się operację w ramach NFZ.

Przyjazd do Czech i sam zabieg

Dla mieszkańców województw świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego Alfa Vision organizuje busy, dzięki którym można się dostać na usunięcie zaćmy Czechy. Tym samym nie trzeba się martwić o dojazd na miejsce. Po przyjeździe odbywają się zabiegi, po których wykonaniu zostaje się wypisanym ze szpitala. Nie trzeba zostawać na noc, można normalnie wyjść. Aczkolwiek nie wrócimy jeszcze do domu, ponieważ ostatnim etapem jest kontrola.

Jedna noc spędzona w Czechach

Po wykonaniu zabiegu musimy zorganizować sobie nocleg, jest to jedyna rzecz, którą musimy zająć się sami. Na szczęście niedaleko szpitala znajduje się wiele hoteli i nie jest to żaden problem. Po nocy spędzonej w czeskim mieście pacjent zgłasza się na kontrolę do szpitala, po niej może już wrócić do domu i po zagojeniu się rany cieszyć się z lepszego wzroku. Jeżeli będą potrzebne dodatkowe wizyty u okulisty możemy się na nie dostać do Skoczowa, nie musimy jechać kolejny raz, specjalnie do Czech.

Powiązane posty