ecandy zdrowie i uroda Stomatologia Ortodoncja w Bytomiu zadba o to, aby nasz uśmiech był piękny

Ortodoncja w Bytomiu zadba o to, aby nasz uśmiech był piękny

Ortodoncja w Bytomiu zadba o to, aby nasz uśmiech był piękny post thumbnail image

Dentysta jest od tego, żeby w razie próchnicy czy innych dolegliwości leczyć nasze zęby. Natomiast ortodonta może zadbać o to, żeby zawsze dobrze się prezentowały i nie powodowały problemów. Na co może zwrócić uwagę ten specjalista?

Krzywy zgryz powoduje problemy

Przede wszystkim ortodonta na pewno zwróci uwagę na to czy mamy prosty zgryz. Jest on bardzo ważny, ponieważ w przypadku wad, możemy mieć inne dolegliwości związane z nimi. Jedną z nich jest na przykład ból głowy, nie mówiąc już o tym, że zęby nierówno się ścierają i są bardziej podatne na próchnicę. Dlatego ortodoncja w Bytomiu jest tak ważna. Najczęściej wady zgryzu niweluje się aparatami ortodontycznymi, które mogą mieć różną postać i zastosowanie.

Chcesz mieć piękny uśmiech? To nie problem

Do ortodonty trafiamy też jeżeli mamy krzywe zęby albo szpary między nimi. Każdy chce bowiem mieć piękny uśmiech, gdyż jest on zawsze wizytówką człowieka. Jeżeli więc mamy problemy z zębami, chcemy aby były proste i jak u gwiazd filmowych, to ortodoncja Bytom na pewno nam w tym pomoże. Tutaj także przede wszystkim wykorzystywane są aparaty ortodontyczne.

Jak przebiega leczenie aparatem ortodontycznym?

Na rynku istnieje kilka różnych aparatów, które wykorzystują w swojej pracy ortodonci. Ich główny podział to aparaty stałe i ruchome. Te ruchome może wyciągać i powinno się je nosić przez około 16 godzin dziennie. Mogą być wykonane z tradycyjnych drutów, które mają wpływ na prostowanie się zębów albo może to być nakładka, która głównie ma wpływ na zgryz. Aparaty stałe natomiast zakładane są zazwyczaj na kilka lat i wymagają comiesięcznych wizyt u ortodonty, aby mógł on dostosowywać aparat do zmieniającego się uzębienia.Taki aparat może mieć wszystko zainstalowane na zębach z zewnętrznej strony – tradycyjnie lub może być aparatem lingwalnym, który zamontowany jest od wewnętrznej strony, dzięki czemu jest też mniej widoczny.

Dla kogo dedykowane leczenie?

Tak naprawdę nie ma ustalonego wieku, kiedy powinniśmy nosić aparat i zadbać o eleganckie zęby. Refundację możemy otrzymać tylko do dwunastego roku życia, ale często jest to czas, kiedy zęby i szczęka jeszcze się rozwijają. Jeżeli jednak chcemy możemy założyć aparat nawet w dorosłym wieku, leczenie będzie przebiegać w taki sam sposób. Aby jednak móc w ogóle je rozpocząć, trzeba się zapisać do ortodonty.

Powiązane posty