ecandy zdrowie i uroda Medycyna estetyczna,Zdrowie Mezoterapia pod oczy – to warto wiedzieć

Mezoterapia pod oczy – to warto wiedzieć

Mezoterapia pod oczy – to warto wiedzieć post thumbnail image

Mezoterapia pod oczy jest coraz częściej stosowanym zabiegiem oferowanym przez dermatologię estetyczną. Jej zwolennicy uważają, że pozwala ona w niemal nieinwazyjny sposób uporać się z uciążliwymi workami pod oczami. Jak się jednak okazuje zabieg ten ma zarówno swoje mocne jak i słabe strony i w tym artykule postaramy się je w sposób wyczerpujący omówić.

Na jakiej zasadzie działa mezoterapia?

Mówiąc o mezoterapii możemy wyróżnić jej dwa rodzaje. Pierwszym jest mezoterapia igłowa, a drugim bezigłowa. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę roztworu, którego zadaniem jest zmniejszenie ilości znajdującego się tam tłuszczu. Wyżej wspomniany rozwój zawiera rozmaite substancje chemiczne. Z tego typu rozwiązania korzystają najczęściej osoby, które borykają się z problemem tak zwanych worków pod oczami. Z reguły chodzi o ich negatywny wpływ na wizerunek danej osoby, co stanowi chęć ich zlikwidowania.

Jakie są zalety mezoterapii?

Zabieg jakim jest mezoterapia igłowa Gliwice– https://gliwice.yasumi.pl/news/mezoterapia-iglowa-gliwice/9885 posiada wiele zalet. Zanim jednak zapadnie ostateczna decyzja o poddaniu się mu, warto zgłębić temat związany z wszelkimi niezbędnymi informacjami odnośnie ewentualnych efektów ubocznych, a także procedury, którą należy przejść aby móc z niego skorzystać. Wymieniając jednak wspomniane wcześniej zalety mezoterapii igłowej pod oczy, to możemy niewątpliwie wymienić:

  • mezoterapia jest minimalnie inwazyjną techniką o dużej skuteczności,
  • można ją stosować właśnie na worki pod oczami ale również w celu pozbycia się cellulitu oraz wyrzeźbienia sylwetki,
  • dzięki tego typu zabiegowi można odmłodzić swoją twarz przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego efektu.

Jakie są wady mezoterapii?

Jak wiadomo każdy zabieg niesie ze sobą mniejsze lub większe ryzyko, a także może przyczynić się do występowania skutków ubocznych. Tak samo dzieje się w przypadku mezoterapii pod oczy. Są osoby, które twierdzą, że po wykonaniu zabiegu mogą pozostać w okolicach oczu blizny, dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych czy pojawienia się stanu zapalnego. Dlatego właśnie, aby uniknąć ewentualnych, wyżej wymienionych objawów, powinno się wykonywać zabieg tylko w profesjonalnych gabinetach pod okiem specjalistów.

Zasady, których należy przestrzegać po zabiegu

Aby po zabiegu nie doszło do ewentualnych powikłań koniecznym jest stosowanie się do kilku zasad. Po pierwsze do 48 godzin po zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń. Kolejno do około 8 godzin po zabiegu nie należy zażywać gorącego prysznica. Ponadto, do około 4 godzin po zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu.

Czytaj więcej o innych zabiegach medycyny estetycznej.

Powiązane posty