ecandy zdrowie i uroda IT Interesuje Cię druk 3D na zamówienie? Sprawdź, gdzie znaleźć gotowe projekty

Interesuje Cię druk 3D na zamówienie? Sprawdź, gdzie znaleźć gotowe projekty

Interesuje Cię druk 3D na zamówienie? Sprawdź, gdzie znaleźć gotowe projekty post thumbnail image

Interesują Cię usługi drukowania 3D, ale nie potrafisz samemu stworzyć odpowiedniego projektu? A może szukasz inspiracji? W takim razie na pewno zainteresuje Cię nasz najnowszy artykuł. Dowiesz się z niego, na jakich stronach szukać gotowych plików do druku 3D. Podpowiemy Ci też, która drukarnia 3D oferuje także możliwość zaprojektowania pliku do druku.

Thingiverse

To najprawdopodobniej najpopularniejszy portal z gotowymi do pobrania plikami do druku 3D. Aktualnie (listopad 2019 roku) baza składa się około 30 tysięcy plików, a oczywiście ilość projektów rośnie z dnia na dzień. Pliki są skategoryzowane, możesz na stronie znaleźć projekty związane między innymi z:
• sztuką,
• modą,
• utrzymaniem domu.

Co warto podkreślić, na podstronie każdego z produktów znajdziesz licencję oraz dokładny opis. Przy bardziej skomplikowanych projektach zawarta jest instrukcja zmontowania gotowych elementów. Przydatne mogą też okazać się opinie użytkowników oraz zdjęcia wykonanych projektów.

Ciekawą opcją jest tak zwany „customizer”, czyli możliwość spersonalizowania projektu poprzez dodanie logo lub napisu.

YouMagine

Innym, znanym portalem jest YouMagine. Założycielem serwisu jest jeden z producentów drukarek 3D. Podobnie jak Thingiverse strona również ma opcję kategoryzowania, a co ciekawe, część z nich umieszczona została przez samego producenta. Baza zawiera ponad 10 tysięcy bezpłatnych plików do druku.

My Mini Factory

Serwis realizowany jest przez profesjonalistów, oferujących usługi drukowania 3D. Na stronie znajdziesz wysokiej jakości pliku do druku 3D – zanim projekt zostanie dodany do bazy, jest testowany pod kątem jakości. Co więcej, strona ma też sklep, a w nim możesz kupić gotowe i wydrukowane już projekty. Istnieje również opcja wysłania prośby o stworzenie konkretnego projektu technologicznego.

Instructables

Portal społecznościowy, na którym użytkownicy mają możliwość udostępniania swoich projektów DIY, w tym projektów do druku 3D. Zaletą serwisu jest możliwość pobrania instrukcji oraz sprawdzenia samouczków oraz skontaktowania się z projektantami. Jeśli więc masz pytanie odnośnie konkretnego projektu, sam twórca może odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

GrabCAD

Serwis skierowany jest do inżynierów. W bazie znajduje się ponad milion darmowych plików.

Pinshape

Witryna oferuje możliwość sprzedaży, a także kupna wysokiej jakości modeli. Serwis ma ciekawą bazę bezpłatnych projektów, do której warto zajrzeć. Co więcej, na stronie znajdziemy bloga, zawierającego wiele ciekawych i merytorycznych wpisów.

Nowoczesna drukarnia 3D na Śląsku

Jeśli interesuje Cię druk 3D na zamówienie i jesteś ze Śląska, to koniecznie zgłoś się do Werk 3D. To drukarnia 3D, w której masz możliwość nie tylko druku nadesłanego projektu, ale też oferują stworzenie projektu od A do Z. Drukarnia 3D na Śląsku jest firmą korzystającą z najlepszego sprzętu dostępnego na rynku. Firma stawia na jakość i indywidualne podejście do klienta, dlatego też warto się z nimi skontaktować i poznać różne programy do druku w 3D.

Zaczynasz dopiero przygodę z technologią 3D? Drukarki pozwalają na samodzielne wydrukowanie w pełni trójwymiarowych, fizycznych obiektów.

Czytaj nasz aktualny wpis i dowiedz się, od czego zacząć z drukiem 3D

Powiązane posty