ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Stomatologia w Tarnowskich Górach wczoraj i dziś

Stomatologia w Tarnowskich Górach wczoraj i dziś

Stomatologia w Tarnowskich Górach wczoraj i dziś post thumbnail image

Stomatologia to dziedzina, która rozwija się w zastraszającym tempie. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które sprawiają, że zabiegi są precyzyjne i do tego doskonale wykonane. Dowiedz się, jak kiedyś wyglądały takie prace i czym różnią się od tych, które wykonuje się obecnie.

Medycyna kiedyś…

Dawniej stomatologia w Tarnowskich Górach pozostawiała wiele do życzenia. Nie można było korzystać ze skutecznych środków znieczuleniowych, a prace były niedokładne i wymagały ogromnego zaangażowania pacjentów. To powodowało, że pacjenci bali się chodzić do dentysty, gdyż ból był dla nich przerażający. Często przeprowadzano prace w samym nerwie zęba, co było bardzo przykre dla pacjenta. W wielu gabinetach nie było środków znieczuleniowych, a jeśli już były, to działały ogólnie. W efekcie, kilka godzin po zabiegu pacjent miał problemy z tym, by swobodnie mówić, a paraliż utrzymywał się jeszcze przez kilka godzin. Również kiedyś komponenty nie były tak doskonałe jak obecnie. Stomatologia Tarnowskie Góry pozostawiała wiele do życzenia. Sprzęty nie były doskonale, a ich stosowanie nie było precyzyjne. Mogło powodować wiele różnych problemów. Również zastosowane komponenty były słabej jakości. Niejednokrotnie zdarzało się, że założone kompozyty wypadały bądź też ich zastosowanie sprawdzało się jedynie przez kilka miesięcy. Poza tym, wielu zębów nie dało się uratować. Jedynym ratunkiem było ich wyrwanie. Dziś na szczęście standardy są już zupełnie inne.

Ekstrakcja to ostateczność…

Obecnie medycyna jest na bardzo wysokim poziomie. Usunięcie zęba to ostateczność. Są różne metody na to, by uratować zepsutego zęba. Stosuje się leczenie kanałowe bądź też innego typu rozwiązania, jak np. mostki zastawki czy inne techniki. Jeśli nawet konieczne jest pozbycie się zęba, stosuje się odpowiednie implanty. W ten sposób można zachować Uzębienie w dobrym stanie. Estetyka jest bardzo ważną kwestią. Implanty, jakie obecnie stosują dentyści są niezwykłej jakości. Są twarde, wzmocnione i wytrzymują wiele obciążeń. Również samo znieczulenie jest dużo skuteczniejsze niż dawniej. Przede wszystkim działa miejscowo i nie powoduje paraliżu całego ciała. To powoduje, że tak wielu pacjentów się na to decyduje. Poza tym same komponenty są dużo bardziej wytrzymałe. Plomby światłoutwardzalne są dobrej jakości. Są niezwykle trwałe i wytrzymują całe lata. Co ważne, w ogóle nie widać ich na zębach. Pacjenci mogą się swobodnie uśmiechać i nikt nie jest nawet w stanie zauważyć, że mają plombę na zębach.

Dowiedz się więcej, co to jest endodoncja i czym się przejawia.

Powiązane posty