ecandy zdrowie i uroda Zdrowie Ortokorekcja czy leczenie laserem?

Ortokorekcja czy leczenie laserem?

Ortokorekcja czy leczenie laserem? post thumbnail image

Nie lubisz lub nie możesz nosić okularów? Nic straconego. Nowoczesne metody leczenie pozwalają uniezależnić się od tego typu rzeczy. Można poddać się korekcyjnemu usunięciu wady lub też postawić na ortokorekcję. Które rozwiązanie jest lepsze?

Ortokorekcja dla każdego

Ortokorekcja to metoda polegająca na czasowym odkształceniu rogówki oka. Metoda polega na tym, ze na noc zakalca się specjalne soczewki twarde, które wpływają na płaszczyzny w oku, a dzięki temu można ostro widzieć w ciągu dnia. Ortokorekcja stosowana jest u osób o niewielkim astygmatyzmem do 1,5 dioptrii i osób z krótkowzrocznością do – 5 dioptrii. Zaletą tej techniki jest fakt, że stosuje się ją również jako profilaktykę. Dzięki niej nie trzeba martwic się o stale pogarszający się wzrok, bo jeśli systematycznie zakłada się soczewki twarde na noc, wada zostaje zahamowania. Tym samym można znacznie lepiej funkcjonować. Ortokorekcja jest zatem bardzo często stosowana u osób, których widzenie drastycznie się pogarsza. To sposób na zatrzymanie tej tendencji i ochrona wzroku przed zniszczeniem. Poza tym ortokorekcja jest stosunkowo bezpieczna. Nie ingeruje się specjalnie w rogówkę oka. Trzeba wprawdzie przestrzegać higieny, by nie dopuścić do powstania stanów zapalnych. Warto też regularnie odwiedzać okulistę i umawiać się na kontrolę. To jednak dobra metoda na pozbycie się okularów. Musi być jednak stosowana systematycznie, bo odkształcenia spowodowane przez soczewki twarde nie są trwałe. Jeśli nie będziemy ich zakładali na noc, wzrok wróci do normy, a widzenie będzie takie jak dawniej.

A może leczenie laserowe?

Dobrze sprawdza się również leczenie laserowe. To wymaga jednak wykonania zabiegu laserem. Nie jest on wprawdzie szczególnie groźny, a jego powodzenie jest praktycznie stuprocentowe. Mimo wszystko jest to jednak chirurgiczna ingerencja w krzywiznę oka. Przy pomocy lasera lekarz koryguje kształt rogówki oka. Tym samym pacjent odzyskuje sprawny wzrok. Po zabiegu nie musi nosić soczewek, okularów. Efekt jest widoczny niemal od razu. Zabieg przeprowadza się jednak u osób, które skończyły 21. rok życia podczas gdy ortokorekcję stosuje się nawet u dzieci. Co więcej, laserową korekcje wzroku przeprowadza się jedynie wtedy, kiedy wada w ciągu ostatniego roku się nie zmieniała. W przeciwnym razie zabieg nie ma sensu, bo po jakimś czasie znowu będzie trzeba wykonać zabieg, bo wada ponowie zacznie się pojawiać. W przypadku więc kiedy następuje szybkie i gwałtowne pogorszenie się widzenia lepszym rozwiązaniem będzie ortokorekcja, która powoduje zatrzymanie wady.

Dowiedz się więcej czytając: Ortokorekcja czy leczenie laserem?https://ecandy.pl/ortokorekcja-leczenie-laserem/

Powiązane posty